Për herë të katërt, futbollisiti i Juventusit, Paulo Dybala ka rezultuar pozitiv me COVID-19.

Ai ka kryer në total 6 teste dhe i fundit ka rezultuar sërish pozitiv.

Prej 21 marsit, ai nuk po mundet të  fitojë bétejën me koronavirusin, ndonëse tani gjendja është përmirësuar.Inter CEO Beppe Marotta To Go After Juventus' Paulo Dybala With ...

Pak ditë më parë, futbollisti tha se nuk ka më shénja të COVID-19, por me sa duket vìrusi nuk ka ndërmend ta lërë rehat.

Ai është i inféktuar së bashku me partneren e tij, e cila gjithashtu mësohet se nuk është shëruar plotësisht.

Çifti janë nën kujdesin e mjekëve, ndërsa pritet që rezultatet e testimeve të ndryshojnë pas disa javësh.StatOfTheGame ⎮Super quick Dybala - Juventus.com

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!