Ballina Aktualitet Covid-19/ Ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit në Itali

Covid-19/ Ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit në Itali

Prej disa ditësh Italia është thuajse në të njëjtat shifra!

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin fqinj janë raportuar 575 vìktima si pasojë e inféktimit me koronavirus.

Krahasuar me një ditë më parë, numri i vìktimave ka ardhur në ngritje, pasi dje u regjistruan 525 raste.

Nunri total i vìktimave ka shkuar në 22.745 vìktima, megjithatë është vënë re një ulje e rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 3493 raste të reja inféksioni, me një numër total prej 172.434 të inféktuarish.

Krahasuar me një ditë më parë  janë rreth 300 raste më pak.

Albania Adopts Punitive Fines for Breaching Coronavirus ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!