Ballina LAJME/BOTE Çfarë po ndodh kështu? Kina hap atraksionet turistike, njerëzit harrojnë Covid-19 (FOTO)

Çfarë po ndodh kështu? Kina hap atraksionet turistike, njerëzit harrojnë Covid-19 (FOTO)

Parqet kombëtare kineze janë rihapur në disa zona të vendit por oferta e hyrjes falas në disa prej tyre ka bërë që të mblidhen mijëra vetë në skena kaòtike, pa folur për distancim social apo mbajtje të màskave të fytyrës.

Të dyja hyrjet e parkut të famshëm kombëtar të Huangshan në provincën lindore Anhui u detyruan të mbylleshin dje prej numrit të papërballueshmë të vizitorëve.

Pamje të pabesueshme tregonin mijëra njerëz që mbanin radhë për të hyrë, sup më sup me njëri-tjetrin dhe shumë pa màska.

Asnjë nga vizitorët nuk dukej se ruante distancën prej dy metra të shkruar të udhëzime, por ishin mbledhur për të parë panoramën e Huangshan, të njohur gjithashtu si ‘Malet e Verdha’ ku hyrja kushton zakonisht 20 euro.

Parku kishte njoftuar për ofertën falas në mediat sociale kineze me rastin e Festivalit Qingming i njohur dhe si Dita e Fshirjes së Vàrreve, më 4 prill.

Çdo vizitor duhet të paraqiste çertifikatë shëndetsore dhe të bënte matje temperature por pas një orë dyert duhet të mbylleshin prej fluksit.

Huangshan është një nga disa parqe panoramike kineze që ka ofruar ulje për nxitjen e vizitorëve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!