Ballina Magazina Çfarë fshihet pas filmit turk që çmendi gjithë shqiptarët “Mrekullia në qelìnë...

Çfarë fshihet pas filmit turk që çmendi gjithë shqiptarët “Mrekullia në qelìnë e 7”?

“Yedinci Kogustaki Mucize” ose në shqip “Mrekullia në qelinë e 7”, është një prodhim turk për të cilin po flasin të gjithë kohët e fundit.

Suksesi nuk ka ardhur më kot, pasi ky film tregon një histori shumë prékëse të një babai të sémurë me vajzën e tij.

E vërteta e filmit turk 'Yedinci Kogustaki Mucize' – Lapsi.al

Ky film është renditur ndër më të shikuarit këto ditë vetëizolimi dhe është ndjékur jo vetëm në Turqi, por në shumë shtete të botës duke qenë se është pjesë e Netflix.

Por çfarë fshihet pas këtij filmi? A është histori e vërtetë? Filmi nuk është bazuar në një histori të vërtetë, por në versionin origjinal Korean që mban të njëjtin titull.

Në role kryesore luajnë aktori shumë i njohur për publikun Aras Bulut Iynemli i cili luan rolin e Memos, një person me çrregullime mendore dhe aktorja Nisa Sofiya Aksongu e cila luan rolin e Ova-s, vajza e Memos. Ova dhe Memo bëjnë një jetë normale pavarësisht çrregullimit të Memos.

Filmi turk i Netflix, “7. Kogustaki Mucize” për të cilin të gjithë ...

Një aksìdent ndryshon jetën e tyre. Një vajzë e vogël gòdet kokën në një shkëmb dhe vdés. Pranë saj gjendet Memo dhe faji i mbetet atij. Memo futet në bùrg ndërsa vajza e tij e vogël përpiqet të gjejë dëshmitarë për ta liruar të atin nga bùrgu.

Memo fillimisht keqtrajtohet në bùrg por kur të bùrgosurit kuptojnë se ai ka çrregullime mendore vendosin ta ndihmojnë. Ata bëjnë një plan që Memo të dalë nga bùrgu dhe të ribashkohet me vajzën e tij. Filmin mund ta ndiqni edhe me titra shqip duke kërkuar “Mrekullia në qelinë e 7”. 

'Yedinci Koğuştaki Mucize' filminin klibi yayınlandı

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!