Stafi i shtëpisë së të moshuarve në Preston, Angli vunë re se një prej tyre kishte një rutinë të veçantë para se të filnte gjumë natën.

Ken, një prej të moshuarve të këtij objekti prej shumë kohësh mbante pranë vetes së tij fotografinë e bashkëshortes së ndjerë dhe se kurrë nuk flinte pa të.

Stafi i shtëpisë së të moshuarve e kishin vënë re këtë rutinë të Ken dhe vendosën ta surprizojnë duke xhiruar të gjithë momentin emocionues.Caregiver Gives 94YO War Veteran the Sweetest Gift After Noticing ...

Një prej infermiereve i’u afrua për t’i dhuruar Ken, një jastëk në të cilin ishte printuar fotoja e bashkëshortes së tij që prej disa kohësh është ndarë nga jeta dhe që gjithashtu jetonte në shtëpinë e të moshuarve.

Ken u surprizua pa masë nga kjo dhuratë e papritur dhe menjëherë nisi të përlòtej duke shfaqur dukshëm mallin dhe dashurinë që ka për partneren e tij të ndjerë.Image may contain: 2 people, people sitting, table and outdoor

Video e këtij momenti është bërë ìrale dhe është shpërndarë në të gjitha rrjetet sociale madje “Fox News” i ka kushtuar edhe një hapësirë të veçantë.

Kjo video është fakti konkret se si një gjest kaq i vogël dashamirësie mund të ndikojë përzemërsisht tek dikush.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!