Një video trònditëse e dhùnimit të dy vajzave në zonën e “Ali Demit” në Tiranë është publikuar pak ditë më parë nga faqja “Jeta Osh Qejf”, mbi të cilën së fundmi është hédhur më shumë dritë.

Ngjarja në fjalë rezulton akoma më trònditëse, pasi personazhi që shihet në video duke dhùnuar brùtalisht dy vajza në mes të ditës, është Elidon Kotorri, i dénuar fillimisht me bùrgim të përjetshëm për vràsje dhe i liruar në vitin 2019 për sjellje të mirë.

Për shkak të karantinimit rrugët ishin bosh dhe vajzat, punonjëse të një marketi, po ktheheshin në shtëpi, pasi kishin mbyllur punën në 16:00. Tre persona i kërkuan të hipnin në makinën me të cilën udhëtonin dhe pas réfuzimit i kanë dhùnuar vajzat, shkruan gazeta “Si”.

Lirohet Elidon Kotorri - YouTube

Hetimi nisi pasi Spìtali Ushtàrak njoftoi ne së urgjéncë kishin mbërritur dy shtetase të dhùnuara keqazi. Vajzat me iniciale O.S. dhe D.C., kanë rréfyer në polìci momentet e dhùnës.

“ TEK ISH MERKATA , NA U AFRUA NJË AUTOMJET ME TRE PERSONA. NA KËRKUAN QË TË HIPNIM NË MAKINË. NE REFÚZUAM. ATA NA OFÈNDUAN DHE U LARGUAN. ATA TË TRE PO UDHËTONIN NJË FUORISTRADË NGJYRË KAFE. SA KISHIM ECUR MBASE 50 METRA, KUR ATA TË TRE PERSONAT QË NA KËRKUAN TË SHKONIM ME TA, E KISHIN FIKUR MAKINËN PAK MË TUTJE DHE PO PRISNIN. SI FILLIM I’U AFRUAN SHOQES SIME O. DHE PASTAJ U DREJTUAN EDHE NGA UNË. BËRTITËN: ÇFARË JU DUKET VETJA JUVE QË NUK PRANONI TË VINI ME NE. PASTAJ FILLUAN TË NA QÈLLOJNË ME SHKÈLMA DHE ME GRÚSHTA NGADO. PASTAJ NA SHTRINË PËR TOKË DHE NA GÓDITËN EDHE NË KOKË E FYTYRË. NUK E DI SA KA ZGJATUR. POR ISHTE DISA MINUTA KJO DHÚNË”, RRÈFEN NJËRA NGA VAJZAT.

Vajzat i thanë polìcisë se nuk njihnin asnjë nga personat, të cilët pas dhùnës janë larguar të pashqetësuar, ndërsa vetë ato kishin kërkuar ndihmë mjekësore.Iu refuzuan ftesën për të hipur në makinë me ta/ Si Elidon Kotorri ...

Polìcia ka kontrolluar më pas kamerat e sigurisë dhe duke u bazuar te përshkrimi i vajzave ka identifikuar një makinë ngjyrë kafe më targë AA 562 JM, e cila është marrë me qìra nga një shtetas dhe prej një muaj ia ka kaluar në përdorim Elidon Kotorrit.

Në Tiranë janë kryer disa kontrolle për Elidon Kotorrin, i cili akùzohet për plàgosje dhe kànosje, ndërsa për dy personat e tjerë që ndodheshin me të nuk ka asnjë informacion.

Elidon Kotorri është shoku i Elton Zajmit, i vràrë në 1998-ën, pas një kalvari hàkmàrrjesh. Kotorri u hàkmorr dy vite më vonë duke qélluar me bréshëri në makinën ku ndodhej Andi Hasani shénjestra e aténtatit, së bashku me Sokol Alushin, Gazmend Zenelin dhe Gregor Stefanin.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!