Ballina Aktualitet I liruari me bùrgim të përjetshëm rrah dy vajza sepse e réfuzuan,...

I liruari me bùrgim të përjetshëm rrah dy vajza sepse e réfuzuan, dalin pamjet (VIDEO)

Një video trònditëse e dhùnimit të dy vajzave në zonën e “Ali Demit” në Tiranë është publikuar pak ditë më parë nga faqja “Jeta Osh Qejf”, mbi të cilën së fundmi është hédhur më shumë dritë.

Ngjarja në fjalë rezulton akoma më trònditëse, pasi personazhi që shihet në video duke dhùnuar brùtalisht dy vajza në mes të ditës, është Elidon Kotorri, i dénuar fillimisht me bùrgim të përjetshëm për vràsje dhe i liruar në vitin 2019 për sjellje të mirë.

Për shkak të karantinimit rrugët ishin bosh dhe vajzat, punonjëse të një marketi, po ktheheshin në shtëpi, pasi kishin mbyllur punën në 16:00. Tre persona i kërkuan të hipnin në makinën me të cilën udhëtonin dhe pas réfuzimit i kanë dhùnuar vajzat, shkruan gazeta “Si”.

Lirohet Elidon Kotorri - YouTube

Hetimi nisi pasi Spìtali Ushtàrak njoftoi ne së urgjéncë kishin mbërritur dy shtetase të dhùnuara keqazi. Vajzat me iniciale O.S. dhe D.C., kanë rréfyer në polìci momentet e dhùnës.

“ TEK ISH MERKATA , NA U AFRUA NJË AUTOMJET ME TRE PERSONA. NA KËRKUAN QË TË HIPNIM NË MAKINË. NE REFÚZUAM. ATA NA OFÈNDUAN DHE U LARGUAN. ATA TË TRE PO UDHËTONIN NJË FUORISTRADË NGJYRË KAFE. SA KISHIM ECUR MBASE 50 METRA, KUR ATA TË TRE PERSONAT QË NA KËRKUAN TË SHKONIM ME TA, E KISHIN FIKUR MAKINËN PAK MË TUTJE DHE PO PRISNIN. SI FILLIM I’U AFRUAN SHOQES SIME O. DHE PASTAJ U DREJTUAN EDHE NGA UNË. BËRTITËN: ÇFARË JU DUKET VETJA JUVE QË NUK PRANONI TË VINI ME NE. PASTAJ FILLUAN TË NA QÈLLOJNË ME SHKÈLMA DHE ME GRÚSHTA NGADO. PASTAJ NA SHTRINË PËR TOKË DHE NA GÓDITËN EDHE NË KOKË E FYTYRË. NUK E DI SA KA ZGJATUR. POR ISHTE DISA MINUTA KJO DHÚNË”, RRÈFEN NJËRA NGA VAJZAT.

Vajzat i thanë polìcisë se nuk njihnin asnjë nga personat, të cilët pas dhùnës janë larguar të pashqetësuar, ndërsa vetë ato kishin kërkuar ndihmë mjekësore.Iu refuzuan ftesën për të hipur në makinë me ta/ Si Elidon Kotorri ...

Polìcia ka kontrolluar më pas kamerat e sigurisë dhe duke u bazuar te përshkrimi i vajzave ka identifikuar një makinë ngjyrë kafe më targë AA 562 JM, e cila është marrë me qìra nga një shtetas dhe prej një muaj ia ka kaluar në përdorim Elidon Kotorrit.

Në Tiranë janë kryer disa kontrolle për Elidon Kotorrin, i cili akùzohet për plàgosje dhe kànosje, ndërsa për dy personat e tjerë që ndodheshin me të nuk ka asnjë informacion.

Elidon Kotorri është shoku i Elton Zajmit, i vràrë në 1998-ën, pas një kalvari hàkmàrrjesh. Kotorri u hàkmorr dy vite më vonë duke qélluar me bréshëri në makinën ku ndodhej Andi Hasani shénjestra e aténtatit, së bashku me Sokol Alushin, Gazmend Zenelin dhe Gregor Stefanin.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!