Ballina Showbiz Ardit Gjebrea surprizon mjekët dhe infermierët e Spitalit (VIDEO)

Ardit Gjebrea surprizon mjekët dhe infermierët e Spitalit (VIDEO)

Prej datës 9 mars mjekët në Spìtalin Inféktiv janë duke u përballur me një situatë të vështirë.

Ndonëse koronavìrusi është kërcënim për të gjithë mjekët dhe inférmierët që ndodhen në vijen e parë të lùftës po përjetojnë momente të frikshme.

Prej javësh ata nuk takojnë familjarët e tyre dhe mbajnë distancë, pasi ekziston frika e inféktimit në spitalein ku punoj dhe t’jua kalojnë të afërmve të tyre.

Mesazhet që na prekën të gjithëve: Ardit Gjebrea surprizoi mjekët ...

Në këto ditë kur ata fokusin më të madh e kanë tek pacientët me COVID-19, Ardit Gjebrea u ka marrë pak kohë për t’i surprizuar në mënyrën më emocionuese të mundshme.

Ai i thirri të gjithë tek oborri i spitalit dhe u përcolli mesazhet e familjarëve të tyre.

Të emocionuar, mjekët nuk i mbajtën lotët dhe teksa shihnin fëmijët dhe prindërit e tyre ata u përlotën.

Emocionet i përcollën edhe tek ne që i shihnim nga ekranit dhe bashkë me ta duartrokitëm për sakrificën e madhe.

Në fund të gjithë uruan që sa më shpejt t’i kthehemi normalitetit me shpresën që këtë lùfte do e fitojmë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!