Ballina Tech Gadgets Apple nuk pyet për Covid-19, nxjerr në treg Iphone e ri (FOTO)

Apple nuk pyet për Covid-19, nxjerr në treg Iphone e ri (FOTO)

Këtë të mërkurë, në mes të pandemisë, Apple lançoi një version të ri të iPhone SE.

iPhone i ri duket fiks si iPhone 8 i vitit 2017, me një ekran 4,7 inç, një buton për Home dhe me hapje nëpërmjet shenjës së gishtit, me xham nga pas dhe një kamera.

Megjithatë, në brendësi ka gjithçka të njëjtë si iPhone 11.

iPhone SE: A powerful new smartphone in a popular design - Apple

Sipas nënkryetarit të marketingut të Apple, iPhone SE preferohet nga klientët sepse ka një kombimin unik të madhësisë, performancës së lartë dhe çmimit të përballueshëm. iPhone vjen në treg me një çmim prej 399$, që do të thotë 300$ më lirë se iPhone 11.

iPhone SE ka një kamer të shkëlqyer 12 megapiksel, realizon portrete, ka efekte ndriçimi dhe kontroll të thellësisë, njësoj si iPhone 11. Gjithashtu, ai mundëson realizimin e videove në rezolucionin 4K.

iPhone SE vjen në tre ngjyra, i zi, i bardhë dhe i kuq. Gjithashtu, ai ofron memorie 64, 128 apo 256 GB. Duke nisur nga e premtja, iPhone SE mund të porositet në faqen zyrtare të Apple, ndërsa transporti do të fillojë më 24 prill.

apple-new-iphone-se-black-white-product-red-colors-04152020.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!