Ballina Showbiz Alketa Vejsiu tregon gjërat më më vlerë për të cilat është mirënjohëse...

Alketa Vejsiu tregon gjërat më më vlerë për të cilat është mirënjohëse (FOTO)

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu ka zgjedhur që me anë të postimi në rrjetet sociale të ndajë me ndjékësit për çfarë është mirënjohëse më shumë në jetën e saj.

Alketa ka treguar se sa mirënjohëse është për gjithë dashurinë që merr nga njerëzit e saj më të dashur dhe miqtë.

Alketa Vejsiu, the Albanian moderator who astonished Sanremo ...

“Jam mirnjohese per Dashurine! Jam mirnjohese qe une dhe familja ime gezon shendet dhe jam me shume se kurre e ndjeshme ndaj atyre qe luftojne per jeten dhe atyre qe si profesion kane “te shpetojne jete”.
Ndjej nje vleresim te vecante per te gjjthe ata qe kane “dhuruar” ne te madhen apo te voglen e tyre kete periudhe, per ta bere boten nje vend me te mire! Me prek thellesisht cdo akt njerezor ku njerezit japin pa pritur asgje ne kthim! Ndihem mirnjohese per ata qe sot punojne per ata qe jane ne shtepi qe ta kene te lehte dhe normale karantinen! Ndihem mirnjohese qe mami dhe babi “jetojne” dhe qe mund ti telefonoj e ti them sa i dua! Jam mirnjohese qe kam ata pak miq te vertete qe me shkruajne dhe pyesin “Si Je? Na mori malli”! Jam mirnjohese qe kam realizuar nje pjese te endrrave te mia dhe qe kam ndihmuar plot te tjere te realizojne endrrat e tyre! Jam mirnjohese qe kam pasur mundesine te provoj shijen e “humbjes, deshtimit, rrezimit” sepse nga keto emocione kam mesuar te shijoj dhe vleresoj fitoret! ( deshtimi eshte cmimi qe paguajne fitimtaret por eshte shume me mire sesa te rrish ne kolltuk pa bere gje duke gjykuar jeten dhe sfidat e te tjereve). Jam mirnjohese qe marr dashuri nga ata te cileve ju jap dashuri! Nuk me duhet dashuria e te gjitheve dhe nuk jetoj si funksion i te tjereve per te marre pelqimin e tyre me cdo kusht! Jetoni fort per veten tuaj dhe ata qe jane qendra e botes suaj! I jam mirnjohese kolegeve me te cilet bej biznes dhe qe ne keto dite te veshtira jane prane meje sic une kam qene gjithmone prane tyre ne te mire e ne te keq e qe me kujtojne qe dore per dore do ja dalim te gezojme rifillimin pas kesaj periudhe te cuditshme! Ju jam mirnjohese te gjitheve ju qe nuk ju njoh fare e me njihni shume pak, dhe ju siguroj qe me energjine tuaj te mire mberrini ne zemren time! Ju uroj Gezuar Pashket ne pritje te shume Festave te tjera per te cilat do kendojme, vallezojme dhe do festojme sepse e ardhmja do te shkelqeje me e bukur se kjo pranvere e heshtur ku fiks si dallendyshet jemi mbledhur te gjithe tek ajo qe mbetet dhe ka me shume vlere, foleja jone! Ti per cfare ndihesh mirnjohes?”, ka shkruar Vejsiu në postimin e fundit ku shfaqet pranë një biçiklete plot lule.

Të gjithë personazhet e njohur kanë ndarë urimet e tyre të festës së Pashkëve në llogaritë e tyre sociale, duke treguar gëzimin se janë mirë dhe shpresën se e gjitha kjo situatë e vështirë do të kalojë për pak kohë./revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!