Ballina Magazina Aktorja turke qe luan rolin e sulltaneshës: Nuk do doja të isha...

Aktorja turke qe luan rolin e sulltaneshës: Nuk do doja të isha si ‘Mahidevrani’

Aktorja Nur Fettahoglu u bë shumë e njohur në Shqipëri me rolin e “Pejkerit” në serialin “Dashuri e ndaluar” dhe më pas me rolin e “Mahidevranit” tek “Sulejmani i madhërishëm”.

Aktorja do të mbahet mend gjithmonë për këtë rol, një nga më të rëndësishmit e karrierës së saj. Në një intervistë Nur ka treguar sesi e sheh ajo veten në rolin e “Mahidevranit” dhe çfarë ndjen për këtë rol.Mahidevran - Alchetron, The Free Social Encyclopedia

Aktorja është shprehur se nuk do donte të ishte në vendin e “Mahidevranit”, një sulltaneshë që nuk është e preferuara e sulltanit dhe nga ana tjetër nuk ka shpëtim prej tij.

“Mahidevran është një grua që i ka hùmbur ëndrrat. Ajo nuk mund t’i thotë sulltanit “Dua të ndàhemi dhe do martohem me dikë tjetër”. Ajo është e zënë ngushtë në çdo kuptim, e mërzitur dhe e lénduar.  Nga ana tjetër ajo duhet të qëndrojë e fortë”-është shprehur aktorja.

E pyetur se çfarë aspektesh të “Mahidevranit” i sheh tek vetja, Nur është përgjigjur: “Nuk duroj padrejtësinë dhe nuk dorëzohem”.  Aktorja ka treguar gjithashtu edhe sesi reagon kur lexon skenarin për rolin e saj.Mahidevran Sultan - Magnificent Century - “The Concubine Hurrem ...

“Kur marr skenarin e episodit, filloj e lexoj me shumë dëshirë dhe shpeshherë pyes veten “Pse e bëre këtë Mahidevran”. Nuk mund ta vendos veten në vendin e saj. Unë do doja që ajo të ishte krenare dhe e dashuruar”-ka thënë Nur.

E pyetur nëse mendon për rolin e saj edhe jashtë xhirimeve, aktorja u përgjigj: “Ndjej hijen e Mahidevranit pranë meje gjithmonë (qesh). Për 12 orë është me mua në xhirime dhe vazhdon të jetë edhe 12 orë më pas”.Mahidevran Sultan - Magnificent Century - Season 1, Episode 19

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!