Ballina Magazina Aktorja e njohur turke rrëfen: Vùaj nga një sémundje...

Aktorja e njohur turke rrëfen: Vùaj nga një sémundje…

Birce Akalay është aktorja e njohur turke e cila me rolin protagonist në serialin “Dashuri bardhë e zi” rrémbeu zemrat e publikut shqiptar.

Ajo në rolet e saj është mjaft pozitive, por jo vetëm aty. Ashtu si të gjithë qytetarët, edhe aktorja turke Birce Akalay është karantinuar këto ditë në shtëpinë e saj.

Por për aktoren kjo periudhë nuk është aspak e thjeshtë. Në një intervistë së fundmi, Birce Akalay e cila njihet si “Asllë” nga seriali “Dashuri bardh e zi”, ka zbuluar se vuan nga një sémundje.

Birce Akalay on Twitter: "Coffee Time🍵 @BrcAkalay #SiyahBeyazAsk ...

Bëhet fjalë për klaustrofobinë, frika e izòlimit në një hapësirë të vogël.  Kjo sëmundje klasifikohet si një çrregullim ànkthi dhe shpesh herë rezulton në një sùlm mjaft të rëndë panìku. Akalay u shpreh se e ka shumë të vështirë të qëndrojë në shtëpi pikërisht prej kësaj.

“Tani jam në shtëpi, por unë vuaj nga klaustrofobia dhe e kam shumë të vështirë. Po mundohem ta kaloj kohën me gjëra efektive. Kishim harruar të gjenim kohën për veten, për tu menduar. Tani i jemi rikthyer vlerave të vërteta”, -tha aktorja.

Aktorja e njohur turke  Birce Alkalyin është kritikuar jo pak nga fansat kohët e fundit ! Aktorja turke ka ndryshuar shumë në krahasim me daljet e saj të para. 34 vjeçarja i është nënshtruar disa opéracioneve plastike për të arritur pamjen që ka sot. Hera e parë që Birce doli në ekranet turke ishte në vitin 2004 ku mori pjesë në një konkurs bukurie.  

Birce Akalay & Ibrahim Celikkol SBA | Negru și Dragoste

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!