Ballina Uncategorised Aktorja e njohur turke dhuron shifrën marramendëse për të prekurit nga kànceri

Aktorja e njohur turke dhuron shifrën marramendëse për të prekurit nga kànceri

Aktorja turke Hande Erçel e cila njihet me emrin “Hajat” nga seriali “Dashuria nuk njeh fjalë”, ka bërë një gjest bamirësie.   Hande njihet për zemërgjerësinë e saj dhe kjo nuk është hera e parë që dhuron para.

Mediat turke bëjnë të ditur se aktorja 26-vjeçare ka dhuruar një shumë të madhe për të sémurët me kàncer 

Ajo u ka bërë thirrje të gjithëve që të dhurojnë gjithashtu. Hande vitin e kaluar humbi nënën e saj për shkak të kàncerit prandaj e ka parë nga afër vuàjtjen e këtyre pàcientëve.

Image may contain: 1 person, smiling, outdoor and closeup

Mediat turke nuk kanë bërë publike shifrën e dhuruar nga aktorja por bëhet fjalë për një shumë të madhe.

Hande Erçel është një nga aktoret më të pëlqyera në Turqi, me një sërë rolesh në seriale që janë transmetuar edhe në vendin tonë.

Ajo bën shpesh bamirësi dhe vetëm pak muaj më parë dhuroi 250 mijë lira turke për fëmijët që kishin humbur nënën nga kànceri.

Hande Erçel'in acı günü! Annesi kansere yenik düştü | Mehtap Kaya ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!