Aktorja e njohur, Patricia Millarder, ose e njohur ndryshe nga emri i rolit të saj si Silvia Conti, u ndà nga jeta pasditen e djeshme pas një atàku në zemër.

Aktorja e njohur lindi në Francë dhe nga fundi i viteve 1980 u zhvendos në Itali.

È morta a Roma l'attrice Patricia Millardet. Aveva 63 anni | L ...

Patricia pati shumë sukses dhe u njoh nga gjithë audienca falë rolit të gjykàtëses të pakòrruptueshme dhe të guximshme, Silvia Conti në serialin ‘Oktapodi’ në vitet 1989 dhe 2001.

Patricia luajti një sërë rolesh në gjithë karrierën e saj kinematografike, duke u kthyer në një nga emrat më të suksesshëm të saj.

Lajmi i ndàrjes nga jeta i trishtoi të gjithë ndjékësit e aktores, të cilët i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve të Millarder.

Image may contain: 1 person

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!