Ballina LAJME/BOTE Aktorja e njohur e serialit të famshëm ndërron jetë (FOTO)

Aktorja e njohur e serialit të famshëm ndërron jetë (FOTO)

Aktorja e njohur, Patricia Millarder, ose e njohur ndryshe nga emri i rolit të saj si Silvia Conti, u ndà nga jeta pasditen e djeshme pas një atàku në zemër.

Aktorja e njohur lindi në Francë dhe nga fundi i viteve 1980 u zhvendos në Itali.

È morta a Roma l'attrice Patricia Millardet. Aveva 63 anni | L ...

Patricia pati shumë sukses dhe u njoh nga gjithë audienca falë rolit të gjykàtëses të pakòrruptueshme dhe të guximshme, Silvia Conti në serialin ‘Oktapodi’ në vitet 1989 dhe 2001.

Patricia luajti një sërë rolesh në gjithë karrierën e saj kinematografike, duke u kthyer në një nga emrat më të suksesshëm të saj.

Lajmi i ndàrjes nga jeta i trishtoi të gjithë ndjékësit e aktores, të cilët i kanë shprehur ngushëllimet e tyre familjarëve të Millarder.

Image may contain: 1 person

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!