Aktori i njohur ka nisur xhirimet për serialin historik ‘Osmani’. Ai është ndër filmat më të kushtueshëm të kinematografisë turke.

Për këtë arsye, aktori i njohur turk po mundohet të japë 100% në stërvitjen e tij dhe është më i fokusuar se kurrë tek roli.

Përgjatë javës, meqë edhe xhirimet e serialeve janë ndaluar ai ushtrohet 6 ditë në javë, për plot 5 orë në ditë.

Burak Özçivit değil "Osman bey" diyeceksiniz - En Yeni Magazin ...

Stërvitja e tij konsiston në palestër, dyluftim me shpàta dhe kalërim.  Aktori turk, këtë periudhë është më i ngarkuar se kurrë.

Jo vetëm për faktin se roli i ri është tepër impenjativ, por edhe për faktin sepse tashmë ai ka një “rol” të ri edhe në jetën reale, të qanit baba për herë të parë.

Kujtojmë që seriali ‘Osman’ po thyéen rekorde shikueshmërie në Shqipëri i cili transmetohet nga e Hëna në të Mërkurë në Tv Klan ora 21:00.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!