Kivanç Tatlitug ka shkuar në spìtal pasi kishte shfaqur simptoma të koronavìrusit. Përmes postimeve në Twitter aktori ka treguar se kishte temperaturë të lartë dhe kollë.

Ai po qëndronte me bashkëshorten në shtëpinë e tyre në pyll dhe nuk kishin patur kontakt me askënd.

Pas shfaqjes së simptomave, Tatlitug ka shkuar në spìtal ku i është bërë testi për koronavìrus. Aktori u kërkoi fansave të mos shqetësohen për të pasi ndihet mirë dhe po priste përgjigjen e testit.

Kıvanç Tatlıtuğ Admitted to Hospital.. Is He Infected With ...

Pak orë më vonë ai postoi një status ku i qetësoi fansat duke treguar se testi ka dalë negativ. Megjithatë mjekët kishin zbuluar se aktori kishte pneumoni dhe do të trajtohet për këtë.

Tatlitug i falenderoi të gjithë për interesin e madh që treguan ndaj tij dhe veçanërisht profesionistëve të kujdesit shëndetësor.

“Uroj që të shërohen të gjithë pacìentët me Covid-19. Lutjet e mia janë për ju. Unë jam mirë tani. Faleminderit që u interesuat për mua”- shkruan aktori.

Kivanç Tatlitug rezulton negativ pasi dyshohej se është prekur me ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!