Aktori i mirënjohur shqiptar, Bruno Shllaku, ka pasur pasditen e sotme probleme me shëndetin dhe është shtruar në QSUT.

Siç bën të ditur “Balkanweb.com”, aktori kishte pësuar hémoragji cérebrale dhe është shtruar në reanìmacion.

Burimet tregojnë se gjendja e aktorit është e qëndrueshme, megjithatë ai do të vazhdojë të mbahet nën vëzhgim nga mjekët.

Aktori i njohur Bruno Shllaku shtrohet në spital - Gazeta Express

Shkodrani Shllaku është një emër tepër i njohur në kinematografinë shqiptare, i cili numëron me dhjetëra role.

Disa prej veprave të famshme ku aktori ka luajtur janë: “Gjàku i Arbërit”, “Çështja e Blertës”, “Gjenerali i ushtrisë së vdékur”, “Hetimi” etj.

Roli i fundit i Bruno Shllakut ishte në filmin “I love Tropoja” të Ermal Mamaqit…

Pritje e ngrohtë nga publiku shqiptar në Bernë për filmin "I love ...

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!