Ballina Magazina 'Ayla' filmi i rradhës që po përlotë të gjithë shqiptarët (FOTO+VIDEO)

‘Ayla’ filmi i rradhës që po përlotë të gjithë shqiptarët (FOTO+VIDEO)

Propozime të shumta për filma kanë qenë këtë periudhë e vëmendje kanë marrë ato që kanë emocionale të krijuara nga kinematografia turke.

Pas “Mrekullia në qelìnë numër shtatë” dhe “Annem” që i sugjeruam ditë më parë, është një tjetër që nuk duhet lënë pa e parë. Fjala është për “Ayla: Vajza e lùftës” e cila është e bazuar në ngjarje të vërtetë.

Fabula e saj është e përqendruar fillimisht në lùftën e dytë botërore, ku forcat ushtàrake turke shkojnë për të ndihmuar në Korenë e Jugut, por atje një ushtàr gjen një vajzë në fushëbetejë, prindërit e së cilës janë vràrë.Turkish movie Ayla released in South Korea

Pasi e shpëton, mes tyre krijohet një raport babë e bijë, por që rrethanat janë të pamundura për një relacion normal.

Sylejmani gjendet mes dy zgjedhjesh, të qëndruarit me Aylën apo të kthehesh në atdhe ku e pret e dashura për tu fejuar.

Një skenar marrë nga jeta reale që do t’iu bëj të shpértheni në lòt nga momentet tejet të ndjeshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...