Ballina Magazina U inféktua me Covid-19, ndërron jetë këngëtari i njohur (FOTO)

U inféktua me Covid-19, ndërron jetë këngëtari i njohur (FOTO)

Këngëtari i njohur Troy Sneed nuk ka mundur dot që t’i shpëtojë koronavìrusit. Ai fatkéqësisht ka ndërruar jetë në moshën 52 vjeçare ditën e djeshme në sìpìtalin e Floridës.

Troy Sneed është i njohur për harmonizimin e këngës së famshme “Hallelujah”.

Fillimet e karrierës së tij kanë nisur duke kënduar ungjìllin me Korin Masiv të Gjeorgjisë. Ai gjithashtu u shfaq me korin në filmin “The Preacher’s Wife”, duke interpretuar bashkë me Whitney Houston dhe Denzel Washington.Gospel singer Troy Sneed dies from coronavirus complications at age 52

Sneed ndihmoi në formimin e “Youth For Christ”, e cila përbëhej nga anëtarë midis moshës 12 dhe 18 vjeç nga Kori Masiv i Gjeorgjisë. Sneed fitoi një nominim në ‘Grammy Awards’ për punën e tij në albumin “Youth For Christ” në vitin 1999.

Ai shërbeu si një prodhues muzikor në këngën e famshme “The Struggle Ended” të Youth For Christ, që u ngjit në vendin e parë në listën e këngëve më të mira ungjillore, në Billboard në vitin 2006.Coronavirus: Troy Sneed, Grammy-nominated gospel singer, dies from ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Çfarë është “Imuniteti i Tufës” dhe a mund ta fitojmë lùftën kundër COVID-19 përmes tij?

Është krijuar ideja sikur “Imuniteti i tufës” mund të na shpëtojë në lùftën ndaj koronavìrusit. Shumë mjekë dhe studiues thonë në fakt se ne ta...

Habit moderatorja e njohur: Piva hàshash dhe e kuptova që nuk e doja të dashurin

Moderatorja e emisionit sportiv “Ora e Sportit” Albana Bejko në një intervistë me Rudina Dembacaj ka treguar një eksperiencë disi të çuditshme në Amsterdam. Ajo...

Të kesh Çiljetën shoqe qenka fat! Këngëtarja tregon si u bë detektive e shoqeve

Një drekë e ngrohtë për festën e Bajramit ishte organizuar sot tek “E diell” ku ishin mbledhur disa personazhe të njohur për të festuar. Një...

‘Herë afër, herë larg’, Getoari i zbulon destinacionin ‘sekret’ Luanës

Luana Vjollca ka publikuar disa foto mjaft tërhéqëse në profilin e saj në Instagram, pa treguar destinacionin. Ajo shfaqet e veshur mjaft sportive në taracën...

‘Ova’ rréfehet për shqiptarët: Filmi më bëri të njohur, ja me cilat VIP-a njoh

“Mrekullia në qelinë Nr.7″ është filmi më i suksesshëm i momentit në Netflix, i cili ka prékur zemrat e të gjithëve. Në rolin kryesor si...