Ballina Magazina Aktori i dashuri i serialit 'Osmani' largohet papritur

Aktori i dashuri i serialit ‘Osmani’ largohet papritur

Seriali historik ‘Osmani’ po thyén audiencë të jashtëzakonshme në shikueshmëri në TV Klan. Mirpo , një nga aktorët kryesorë të serialit , ka vendosur të largohet nga seriali.

Bëhet fjalë për aktorin Ismail Hakki i cili luante rolin e Samsa Bej. Në një postim në rrjete sociale, aktori ka dhënë lajmin e largimit dhe është shprehur se ky vendim ka ardhur pas disa çështjeve me produksionin.

Në fund aktori thekson se është mirë me shëndet dhe largimi i tij nuk ka të bëjë me koronavìrusin.

“Të dashur vëllezër dhe motra. Si në çdo punë, edhe puna ime në këtë serial mbaroi këtu. Vendosa të largohem pas disa çështjeve. Nuk mund ta shpreh sa mirënjohës jam për komplimentet tuaja gjatë kohës që isha pjesë e serialit”, tha ai fillimisht.

“Uroj që Zoti të jetë i lumtur me ju të gjithë. Shpresoj dhe uroj të shihemi sërish në të ardhmen me seriale, filma dhe projekte të tjerë. Kujdesuni për veten! Faleminderit! Covid-19 nuk është arsyeja pse u largova, nëse e dëgjoni gjëkund këtë për mua mos e besoni”, shkruan aktori.

Samsa Çavush siç njihet në serial është një prej lùftetarëve dhe trimave më besnik të ‘Osmanit’ në lùftën e tyre kundër armìqve. Kujtojmë që seriali ‘Osmani’ është vazhdimi i ‘Ertugrul’. Kuruluş Osman Samsa Çavuş Kimdir? Ne Zaman Öldü? (İsmail Hakkı ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Arti në zi! Shuhet ikona e muzikës shqiptare (FOTO)

Mbrëmjen e sotme është ndàrë nga jeta në moshën 83-vjeçare kompozitori i madh, Agim Krajka. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij,...

“E dua dhe pikë!” Melisa spao na paraljmëroi për diçka…

Ish-konkùrréntja e “Për’Puthen” dhe tanimë artistja e re, ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndén më...

“Nuse për shpi”! Ledjanën e ndjék hija e Mevlanit, djali i ri lé në takim dhe largohet (VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi i parë mes Ledjanës dhe djalit që ju bashkua javën e kaluar programit, Blerimi. Ata të dy...

Flet motra e Bes Kallakut: Askush nuk e dinte se kush jam, ja si hyra në punë në TV (VIDEO)

Motra e Bes Kallakut, Ana, e cila moderon në televizionin ‘Scan’ ka qenë e ftuar këtë mëngjes në emsionin “Ditë e Re” në Rtv...

Ana u largua nga ‘PërPuthen’ sepse është në lídhje me Fatjonin? Ja faktet (FOTO)

Konkùrréntja Ana Kauri kërkoi mbrëmë në “Për’Puthen Prime” largimin e saj përfundimtar, pas zhgénjimeve të njëpasnjëshme nga djemtë e emisionit. Ai u përbàll me Rinianin,...