Ballina Showbiz Ledio Lako po përgatit një film! Aktori i njohur rrëfen detajet

Ledio Lako po përgatit një film! Aktori i njohur rrëfen detajet

Në emisionin “Shqipëria Live”, drejtuar nga dyshja e moderatorëve Erjona Rusi dhe Flori Gjini, ishte i ftuar me anë të një lidhjeje në “Skype”, aktori Ledio Lako.

Ledio me datë 6 prill kishte ditëlindjen dhe në studio foli se si e festoi atë në karantinë. “Prindërit më bënë dhuratë ushqime se për rroba nuk ka dyqane hapur, ndërsa urimet të gjitha seri thonin që të gjeja një nuse”, tha Ledio. Ndër të tjera ai zbuloi prapaskenat që ndodhin gjatë transmetimit të Portokallisë. Por surpiza më e madhe ishte që Ledio po punon mbi skenarin e një filmi dhe shumë shpejt mund të kemi një film nga Ledio Lako.

Aktori Ledio Lako zbulon për herë të parë sekretin: Ja pse s'mi ...

“Ne kemi verën pushim, por këtë periudhë e kishim si racion, është gjë e tmérrshme për ne. Nëse artistit i mungon skena është njësoj si t’i mungojë gruaja ose e dashura. Është vajzë shumë e mirë (i referohet një video humoristike që ka bërë këto kohë karantine me aktorin Salsano Rapi), dhe meshkujt janë shumë të mirë. Tashmë kam mësuar të bëj pazare, të shikoj portokallat, kastravecat, domatet, i shoh që nga larg kush janë të mira. Gatimet i bën mamaja, ajo di shumë mirë të gatuaj. Vetëm kam lexuar. Njëri më tha  u bëfsh 102 vjeç, të tjerat ishin me në dasëm. Dhurata më e bukur ushqime më sollën prindërit dhe do t’i bëj një laptop vetes dhuratë”, tha ai.

“Jam duke përgatitur një skenar filmi nuk e di se sa do t’ia arrij. Jo se kam përfunduar jam duke e mbyllur. Por kam dilemë  ta luaj me personazhet tona, apo me emrat tanë real, Flori, Salsano, Gazi. Unë uroj që publiku të kthehet sa më shpejt në atë sallë. Por të gjitha skenat të mbushen sepse është e nevojshme”, tha Ledio.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!