Ballina Tech Lajm i keq për përdoruesit e 'WhatsApp'! Aplikacioni shumë i dashur në...

Lajm i keq për përdoruesit e ‘WhatsApp’! Aplikacioni shumë i dashur në rrezik zhdùkje nga Covid-19

Pandemia e koronavìrusit e cila ka izoluar pjesën më të madhe të njerëzve, mund të ketë edhe një pasojë tjetër të rëndë, pasi WhatsApp mund të mos përdoret më.

Është ky alàrmi i dhënë direkt nga themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, sipas të cilit serverat mund të mos mbajnë, madje rrézikojnë të “shkrihen”, në rast se pandemia vijon të rritet në të gjithë botën.

Kjo për shkak se teksa miliona njerëz vijojnë të punojnë online nga shtëpia, chatet dhe grupet mund ta mbingarkojnë rrjetin.

MARK ZUCKERBERG BUYS WHATSAPP FOR 22 BILLION | Chat & Chill - YouTube

Sa i takon WhatsApp, ngarkesa ka të bëjë me shtimin e videotelefonatave kohëve të fundit.

“Për momentin nuk po përballemi ende me një epidemi masive bashkëkohore në të gjithë botën, por nëse kjo ndodh do të duhet të sigurohemi të jemi në lartësinë e duhur për sa i përket infrastrukturës”, tha Zuckerberg, shkruan noa.al.

Ai detajoi se tràfiku i të dhënave tani është përtej majave që ndodhin zakonisht në prag të Vitit të Ri.

Facebook seeks to knit Instagram and WhatsApp with core app ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Eduarti në hàll të madh me Arbanën: Aman mos i tregoni…(FOTO)

Mbrëmjen e sotme, moderatorja Arbana Osmani ka kërkuar ndihmën e ndjékësve të saj në Instagram për të siguruar disa syze që dëshiron t’i përdorë...

Shpérthén kéq moderatorja e njohur, gjòbitet nga polícia për màskë (VIDEO)

Dojna Mema është gjòbitur për mosmbajtjen e màskës në rrugë dhe moderatorja ka reàguar e revòltuar ndàj uniformave blu. Ajo ka rréfyer se ka bërë...

Jo vetëm këngëtare, Ronela Hajati tregon me krenari profesionin e saj më të ri

Këngëtarja Ronela Hajati ka vite në skénë dhe emri i saj është ndër më të njohurit e të komentuarit, ndërsa këngët e saj na...

Një festë e fríkshme sapo ka nisur në shtëpinë e Amit dhe Ermalit (VIDEO)

Vetëm një ditë na ndàn nga festa e Halloween-it që festohet në mbàrë botën dhe atmòsfera e kësaj dite ka nisur që sot në...

Edhe sa fakte të tjera doni? Mozzik dhe Loredana fotografohen sërish bashkë

Loredana erdhi sërish dje në Kosovë dhe neve direkt na shkoi mendja te Mozzik dhe me të drejtë. Nuk kanë kaluar as 24 orë dhe...