Ballina Uncategorised Lajm i mirë vjen nga Oxford! Ka të bëjë me anti-vìrusìn e...

Lajm i mirë vjen nga Oxford! Ka të bëjë me anti-vìrusìn e Covid-19…

Studiuesit e Universitetit të Oxfordit janë të bindur se mund të krijojnë një anti-vìrus për ’Covid-19’ brenda tetë muajve të ardhshëm.

Këshilltari kryesor shkencor i Britanisë tha që do të ishte të paktën 2021 para se të bëhej gati një vaksìnë, megjithatë duket se gjërat kanë ndryshuar.

Inside Oxford lab developing 30 minute coronavirus test - CNN Video

Ekipi i Oxfordit, duke qenë në garë në të gjithë botën për të zhvilluar një kurë për ‘Covid-19’, ka nisur punën për të krijuar një anti-vìrus i cili do i vijë në ndihmë të gjithëve.

Studiuesit në Universitetin e Uashingtonit parashikojnë se Britania do të arrijë kulmin e saj në 17 Prill.

Deri më tani vìrusi i ka marrë jetën 7.100 njerëzve dhe ka inféktuar 55,000 të tjerë./revistawho.com

University of Oxford

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Pasi u zhdùk, më në fùnd Loredana bëhet e ‘gjàllë’ (FOTO)

Disa ditë më parë, reperja Loredana Zefi meràkosi fansat e saj kur vendosi të zhdùkej paprítur nga rrjetet sociale. Pa njoftuar më herët, ajo çaktívizoi...

Seldi dhe Sindi, në daljen e tyre të parë publike, na i thanë të gjitha! (VIDEO)

Vetëm pak ditë më parë, Seldi bëri publike lídhjen e tij të re me një vajzë bukuroshe të quajtur Sindi Cela. Ai e uroi partneren...

Melinda Ademi ‘shfrénon’ imagjínatën e fansave pas fotove të fundit

Melinda Ademi është rep artistja e njohur kosovare e cila po rrémben mjaft vëmendje me postimet në rrjetet sociale, por edhe me fizikun e...

Ja çfarë do të ndodhë me përfaqësimin e Shqipërisë në “Eurovision 2021”

Pandémia príshi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Arilena Ara, të përfaqësonte vendin tonë. Për...

Arbana fotografohet në muajt e fundit të shtatëzanisë, duket kaq e ëmbël

Arbana Osmani do të bëhet shumë shpejt nënë për herë të dytë. Ajo thuhet se është sërish në prítje të një djali me partnerin e...