Ballina Aktualitet Mposhti Covid-19, mjeku Dhimitër Kraja habit: Do të rikthehem në detyrë…

Mposhti Covid-19, mjeku Dhimitër Kraja habit: Do të rikthehem në detyrë…

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë të ditur me anë të një deklarate për mediat, gjendjen shëndetësore të dy mjekëve të njohur, Dhimitër Kraja dhe Roland Xhaxho.

Sipas ministres, profesor Dhimitër Kraja, babai i Dj Vikit, është shëruar plotësisht, megjithatë teksa kanë folur bashkë ai i ka pohuar se do t’i rikthehet detyrës si mjek.

U kthye pas pensionimit në front tek Infektivi, Profesor Dhimitër ...

“Prof. Dhimitër Kraja ka rezultuar negativ nga testimi i fundit, pra është i shëruar dhe gjendja e tij shëndetësore është shumë e mirë. Kur bisedova me të më tha që do të rikthehet në shërbim. Ndërsa prof. Xhaxho është në gjendje të stabilizuar. Sot bisedova me të dhe është duke dhënë një dorë për mjekët e inféktivit aty në spìtal, edhe pse është vetë i prékur. Shembuj të tillë janë frymëzues”, përfundoi Manastirliu.

Ministria e shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale ka mbajtur çdo ditë të informuar të gjithë njerëzit mbi shifrat reale të të inféktuarëve në të gjithë vendin, duke i kërkuar atyre të respektojnë rregullat e përcaktuara dhe të kujdesen për shëndetin e tyre

Dhimitër Kraja nuk dorëzohet, mjeku që mundi koronavirusin kthehet ...

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Seldi dhe Sindi, në daljen e tyre të parë publike, na i thanë të gjitha! (VIDEO)

Vetëm pak ditë më parë, Seldi bëri publike lídhjen e tij të re me një vajzë bukuroshe të quajtur Sindi Cela. Ai e uroi partneren...

Melinda Ademi ‘shfrénon’ imagjínatën e fansave pas fotove të fundit

Melinda Ademi është rep artistja e njohur kosovare e cila po rrémben mjaft vëmendje me postimet në rrjetet sociale, por edhe me fizikun e...

Ja çfarë do të ndodhë me përfaqësimin e Shqipërisë në “Eurovision 2021”

Pandémia príshi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Arilena Ara, të përfaqësonte vendin tonë. Për...

Arbana fotografohet në muajt e fundit të shtatëzanisë, duket kaq e ëmbël

Arbana Osmani do të bëhet shumë shpejt nënë për herë të dytë. Ajo thuhet se është sërish në prítje të një djali me partnerin e...

Do shkríheni së qeshuri! Ermal Fejzullahu krahason me veten me…pemën!

Ermal Fejzullahu është një prej këngëtarëve më të dashur për publikun. Ai së bashku me të shoqen dhe fëmijët kanë qenë me pushime në jug...