Ballina Showbiz VIP-at shqiptarë na mësojnë si ta kalojmë kohën me fëmijët në këto...

VIP-at shqiptarë na mësojnë si ta kalojmë kohën me fëmijët në këto ditë…

Për të parandaluar përhapjen e koronavirùsit Covid-19, vendi prej disa ditësh ndodhet në izòlim dhe kjo masë është zbatuar nga të gjithë, për të mirën e tyre. Ata që nuk e kuptojnë këtë situatë, janë të vegjlit të cilët tashmë nuk mund të dalin e të luajnë me shokët e shoqet. Prandaj prindërit duhet të gjejnë mënyra për t’i argëtuar brenda shtëpisë. Disa prej vipave shqiptarë iu japin ide se si mund ta kaloni kohën me fëmijët.

Valbona Selimllari ka postuar një video ku shfaqet duke luajtur me vajzën, Vivien dhe një të afërm, lojën Ludo King. Disa prej jush mund të mos e kenë këtë lojë në formën e lodrave, por Valbona iu jep një super ide. Ajo tregon se e ka vizatuar vetë lojën.

Nëse keni shtëpi me oborr, mund të veproni si Paridi. Ingrit Gjoni ka postuar një video ku vogëlushi shfaqet duke bërë stërvitje në oborr, një mënyrë shumë e mirë kjo për të mbajtur trupin në lëvizje edhe gjatë këtyre ditëve.

View this post on Instagram

🙏😷

A post shared by Ingrit Gjoni (@ingritgjoniii) on

Ndërsa Bieta Sulo dhe Kroi Art kanë vendosur të stërviten brenda shtëpisë. Moderatorja ka publikuar një foto ku shfaqet me vogëlushin gjatë stërvitjes së tyre.

Një tjetër ide ju jep edhe Fatma Haxhialiu. Moderatorja në postimin e saj në Instagram shfaqet duke kërcyer zumba me djalin dhe ia këshillon edhe nënave të tjera.

Ndërsa Fiori Dardha tregon se Abeli po e kalon kohën duke vizatuar. Kjo është një tjetër mënyrë e mirë që fëmijët të shfaqin kreativitetin e tyre./revistawho.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë Flor Binaj tregon arsyen e largimit nga Porotokalli dhe flet për projektet e reja (VIDEO)

Aktori i humorit Florjan Binaj, prej thuajse dy dekadash hoqi dorë nga “Portokalli”. Këtë vendim ai e njoftoi nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij...

A janë krísur marrëdhëniet me Bes Kallakun? Reàgon Olsi Bylyku! (VIDEO)

Aktori i humorit, Olsi Bylyku ka qenë mbrëmë i ftuar në programin “Goca dhe Gra”. Ai ka folur për jetën e tij personale por edhe...

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...
error: Alert: Content is protected !!