Stilisti i njohur italian, Alviero Martini ka qenë pasditen e sotme në një lidhje ekskluzive në emision ‘Ftesë në 5’ në ekranin e ‘Top Channel’.

Martini ka shprehur gjatë kësaj lidhje falenderimet e tij personale, por dhe të gjithë popullit italian për ndihmën që dhanë shqiptarët këto ditë duke nisur atje 30 doktorë dhe infermierë, të cilët do të qëndrojnë për një muaj në Itali dhe do të paguhen nga Shqipëria.

Pas këtij momenti, Alviero i ka befasuar të gjithë teleshikuesit duke treguar se si të gjithëve i thotë se është pak shqiptar.

Alviero Martini - Wikipedia

Stilisti i famshëm ka treguar se babai i tij ka qëndruar në Shqipëri gjatë periudhës së luftës, kohë në të cilën ka njohur edhe një prift në Shqipëri. Prifti i kërkoi babait të Martinit se nëse do të lindte djalë, t’ia vendoste emrin Alviero ndaj dhe babai i tij kështu veproi.

Alviero tregoi i qeshur se e thotë më shumë kënaqësi se është pak shqiptar sepse emrin ja ka vendosur një i tillë.

Ai shtoi gjithashtu se gjatë këtyre ditëve është përpjekur për të mbajtur një rutinë normale, pasi gjithçka varet tek psikologjia. Në mbyllje të lidhjes Alviero nuk harroi të falenderojë sërish të gjithë shqiptarët, teksa theksoi se njerëzit duhet të bëjnë durim pasi gjithçka do të kalojë./revistawho.com

PACO DI CANTO on Twitter: "My portrait for ALVIERO MARTINI… "

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!