Situata e epidemisë në Shqipëri ka përhapur panìk tek qytetarët.
Numri i të prekurve ka arritur në 42, ndërsa është shënuar edhe vìktima e parë nga Koronavìrusi në Durrës.
Personazhet e njohur publikë i janë bashkuar nismës për të ndérgjegjësuar publikun dhe kanë ndàrë në rrjete sociale video-mesazhet e tyre me këshilla për t’u mbrojtur nga epìdemia.

Image result for robert berisha


Mirëpo, këngëtari Robert Berisha ka habitur me postimin e tij të fundit në InstaStory.
Ai ka publikuar fjalët e tij të cituara nga një fans:

“Nuk je shqiptar i vërtetë nëse frikësohesh nga Koronavìrusi”

Në fakt, në këtë kohë të vështirë çdokush duhet të frìkësohet si për veten, ashtu edhe për të tjerët rreth tij.

Gjendja e epìdemisë është serioze dhe të qenurit shqiptar nuk të bën më të fortë dhe të paprekshëm nga vìrusi vdekjeprurës, i cili deri në këto momente ka ìnfektuar 162,519 persona dhe i ka marrë jetën 6,068 të tjerëve.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!