Serialet turke janë ndër më të ndjekurat në Shqipëri dhe aktorët e tyre janë kthyer tashmë në personazhe shumë të dashur për ne.

Çukur (TV Series 2017– ) - IMDb

Yjet e serialeve turke, të cilët kanë ditur të vjedhin zemrat e teleshikuesve kudo në botë, por shndërrohen pak nga pak në perandorët e një industrie fitimprurëse që tashmë po depërton kufijtë e vendeve ballkanike, për t’u shtrirë në zemër të Evropës dhe në atë që njihet si ”atdheu” i telenovelave, Amerika Latine dhe Amerika e Jugut.

Njerëzit janë bërë të fiksuar pas tyre dhe nisur nga shikueshmëria e lartë, ka shpallur filmin më të mirë turk. Në listë ka vendosur disa seriale shumë të ndjekur dhe fitues është shpallur “Çukur” për të dytin vit rradhazi.

Ky film është transmetuar në Shqipëri dhe sipas revistës seriali ka pasur një fitim marramendës prej 58.2 milionë lirash.

Diriliş: Ertuğrul - Season 2 - Watch Full Episodes for Free on WLEXT

Vendin e dytë si seriali më i mirë e mban “Nusja nga Stambolli” me 51.4 milionë lira turke fitime. Në vendin e tretë “Forbes” ka vendosur “Ertugrul” me 47.2 milionë lira turke fitime.

Pjesë e kësaj liste janë edhe disa seriale të tjerë që janë transmetuar në Shqipëri si:

Kryeqyteti Abdylhamid

Payitaht: Abdylhamit”, seriali i ri me aktorin shqiptar së shpejti ...

Zonja Fazilet dhe të bijat

Zonja Fazilet dhe të Bijat - Episodi 20 (06.07.2018) - Shqip Seriale

Vrasje të vogla

Vrasje te Vogla - Episodi 4 me Titra Shqip

Xhenet

Mos e besoni, por aktorja e Xhenet gjeti dashurinë në serial

Dashuri bardh e zi

Dashuri Bardh e Zi - Episodi 1

Më fal

Më Fal, Seriali i përditshëm me shikueshmërinë më të madhe në ...

Lot në Detin e Zi

Lot në Detin e Zi - Vizion Plus

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!