Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cila do të sjellin reshje shiu në zonat veriore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1ºC në 12ºC, në zonat e ulëta nga 03ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 17ºC.

Era do të fryejë në drejtim Jugor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 6 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -2ºC deri në 09ºC dhe në zonat e ulëta nga 02ºC në 10ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit në qyetet kryesore të vendit dhe Europës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!