Instagrami padyshim është bërë rrjeti social më i famshëm në botë për shpërndarjën e fotografive. Shumë modele kanë zgjëdhur këtë rrjet për të publikuar fotot e tyre profesionale dhe jo vetëm e duke qëndruar në kontakt me ndjekësit e tyre.

Disa prej tyre kanë arritur edhe të shfaqen në kopertinat e revistave më prestigjioze të modës në botë, e disa të tjera kanë edhe linja të veta veshjesh. Por cilat janë modelet shqiptarë më të ndjekura në Instagram. Ne të inlife bëmë një kërkim të thjeshtë në Instagram dhe vumë re që më e ndjekura nga modelet shqiptare është Aurela Hoxha me 1.1 milion ndjekës, ndërkohë që në vend të dytë është Vildane Zeneli me 651 k ndjekës dhe në vend të 3-të, Kejvina me 537 k.

Lista e plotë:

1-Aurela Hoxha- 1.1 mln 

FER.png

2-Vildane Zeneli 651 K 

DANES.png

3-Kejvina Kthella 537 K

DJATH.png

4-Tika Camaj 519 K

5-Arbenita Ismajli 483 k 

6-Angela Martini 422 K

7-Oriola Marashi 394 K

8-Dorina Gegici 358 K

9-Emina Cunmulaj 330 K

10-Aferdita Dreshaj 309 K

11-Franceska Jace 308 K

12-Adrola Dushi 291 K

13-Xhesika Berberi 170 K

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!