Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ndodhet në karantinë në shtëpinë e tij në Madira pasi shoku i tij i skuadrës Daniele Rugani, u bë lojtari i parë në Serie A që u konfirmuar pozitiv në testet për Koronavirùs.

Klubi i Juventusit ka konfirmuar se ka çuar në izòlim 121 pjesëtarë të skuadrës, përfshirë lojtarë, trajnerë e anëtarë të tjerë të tyre. Së fundmi presidenti i qeverisë rajonale të Madira, Miguel Albuquerque ka konfirmuar se ylli portugez i Juventusit nuk është inféktuar me Koronavirùs, teksa u shpreh:

Image result for ronaldo

“Unë nuk mund të flas për këtë çëshje për arsye të mbrojtjes së të dhënave personale, por dua të them se situata është analizuar siç duhet dhe në këtë kohë, është garantuar se nuk ka mundësi të infeksionit”, u shpreh ai.

Pra Cristiano Ronaldo nuk është inféktuar me koronavirùs. Nëse do të vazhdojë izolimin futbollisti apo jo mbetet për t’u parë në vazhdim.

Image result for ronaldo

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!