Ballina Aktualitet Me çfarë po trajtohen dy të infektuarit me Covid-19?

Me çfarë po trajtohen dy të infektuarit me Covid-19?

Si do përballemi me Covid-19 është tema e diskutimit sonte në “Open” ku panelistët po tregojnë se  gjendja e dy të inféktuarve është e qëndrueshme.

Najada Çomo, shefe e shërbimit inféktiv në QSUT ka folur për gjendjen e dy të inféktuarve me Covid-19.

Image result for Najada Çomo

‘Gjendja shëndetësore e dy të inféktuarve është e kënaqshme. Nuk kanë shfaqur probleme të rënda shëndetësore’- tha Çomo.

Me çfarë po trajtohen këto dy persona?- e pyeti Eni Vasili.

Personat kanë kaluar në pnéunomi, që është një ftohje në pjesën e poshtme të mushkërie. Për këtë arsye ata trajtohen me antibiotik. Covid-19 vjen nga një virus vìral dhe gjithashtu po trajtohen edhe me medikamentet antivìral- tha shefja e shërbimit inféktiv në QSUT.

Image result for Najada Çomo

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“Portokallia” mbyllet përfundimisht? Pas déshtímit me “Kosheren”, Altin Basha sjell projekt të ri (VIDEO)

Nëse i hedh një sy profilit zyrtar të Top Channel-it në Youtube, kupton se programi më i dashur për shqiptarët është “Portokallia”. Kjo vlen sidomos...

Edhe pse u tërhoq nga ekrani, Xhemi Shehu do rikthehet sërish dhe gjejeni pak se ku! (VIDEO)

Moderatori dhe aktori i njohur, Salsano Rrapi, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Goca dhe Gra’. Salsano Rrapi nuk i ka shpëtuar ‘pyetjes...

Çméndet Monika, i kërkon Donaldit puthje në buzë! (VIDEO)

Sot në “Big Brother VIP” ka qenë dita e dënímeve dhe Donaldi është dénuar t’i përgjigjet çdo gjëje “Po”. Pjesë nga biseda: Monika: Unë dua të...

Iliri sheh gruan në ëndërr dhe shpreh dëshirën e pazakontë (VIDEO)

liri ka rrëfyer ëndrrën e tij me Emanuelën dhe planet për tu bërë me fëmijë të dytë. Gjatë një bisede me Einxhelin, u shpreh se...

Konkurrenti i PërPuthen shòkon me deklaratën e tij: Ne nga Dukagjini nuk i përmendim gratë! (VIDEO)

Eduard Kuçi është rikthyer përsëri në “Për’Puthen” dhe sot ishte takimi i tij i parë me Ana Lleshin. Ana e pyeti se përse ka vetëm...
error: Alert: Content is protected !!