Ballina Magazina Leonora Jakupi sot feston ditëlindjen, sa vjec mbush ajo?!

Leonora Jakupi sot feston ditëlindjen, sa vjec mbush ajo?!

Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi sot (e martë) feston ditëlindjen e 41-të.

Ajo gjatë gjithë jetës së saj ka qenë e përqendruar në karrierë, duke marrë parasysh që ka filluar të këndojë në moshë shumë të re.

Artistja nga Drenica mbahet mend për hitet që ka publikuar ndër vite të cilat edhe në ditët e sotme kujtohen me shumë nostalgji.

“Sahara”, “A vritet pafajësia”, “Vajza e kojshisë”, “S’është koha për fjalë”, “Ti nuk ekziston”, “Gjermania”, “Buzëkuqja”, “Unë e di”, janë vetëm disa prej tyre.

Ndër tjerash, Jakupi është shpërblyer edhe me shumë çmime përfshirë dekoratat e pas luftës për këngën “A vritet pafajësia”, çmimin e publikut dhe atë të produksionit në dy pjesëmarrjet e saj në “Kënga Magjike”, “Best Video” në Top Fest 7 si dhe disa çmime në “Zhurma Show” dhe “Videofest”.

Përkundër viteve të shumta në skenë, ajo vazhdon të jetë në top formë dhe shumë e admiruar nga publiku.

Ndonëse ka qenë më e rezervuar në jetën private, Leonora vitin e kaluar konfirmoi se është në një lidhje dashurie dhe se do të martohet këtë vit.

Më poshtë ua sjellim disa fotografi që tregojnë ndryshimin e këngëtares ndër vite:

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!