Këngëtarja e njohur e skenës shqiptare, Leonora Jakupi sot (e martë) feston ditëlindjen e 41-të.

Ajo gjatë gjithë jetës së saj ka qenë e përqendruar në karrierë, duke marrë parasysh që ka filluar të këndojë në moshë shumë të re.

Artistja nga Drenica mbahet mend për hitet që ka publikuar ndër vite të cilat edhe në ditët e sotme kujtohen me shumë nostalgji.

“Sahara”, “A vritet pafajësia”, “Vajza e kojshisë”, “S’është koha për fjalë”, “Ti nuk ekziston”, “Gjermania”, “Buzëkuqja”, “Unë e di”, janë vetëm disa prej tyre.

Ndër tjerash, Jakupi është shpërblyer edhe me shumë çmime përfshirë dekoratat e pas luftës për këngën “A vritet pafajësia”, çmimin e publikut dhe atë të produksionit në dy pjesëmarrjet e saj në “Kënga Magjike”, “Best Video” në Top Fest 7 si dhe disa çmime në “Zhurma Show” dhe “Videofest”.

Përkundër viteve të shumta në skenë, ajo vazhdon të jetë në top formë dhe shumë e admiruar nga publiku.

Ndonëse ka qenë më e rezervuar në jetën private, Leonora vitin e kaluar konfirmoi se është në një lidhje dashurie dhe se do të martohet këtë vit.

Më poshtë ua sjellim disa fotografi që tregojnë ndryshimin e këngëtares ndër vite:

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

Leonora Jakupi

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!