Instituti i Shëndetit Publik ka zbuluar gjatë mbrëmjes së djeshme dy raste pozitive me koronavirùs në Shqipëri. Sipas informacioneve të prekurit janë babë e bir dhe kanë ardhur nga Italia. 

Dosja.al mëson se dy të prekùrit janë V.K. dhe P. K. , banues në Tiranë në rrugën “Irfan Tomini” dhe janë me origjinë nga Puka. Sipas ministrisë dhe qeverisë ata kanë hyrë më datë 26 shkurt nga pika kufitare e Hanit të Hotit në Shkodër duke udhëtuar për në Tiranë.

Por Dogana ka bërë me dije se dy shtetasit sipas sistemit TIMS nuk rezultojnë të kenë hyrë nga kjo pikë kufitare. 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!