Ballina Aktualitet Detaje nga të prekurit nga Koronavirùsi, lagja ku rrinin, nga hynë në...

Detaje nga të prekurit nga Koronavirùsi, lagja ku rrinin, nga hynë në Shqipëri etj

Instituti i Shëndetit Publik ka zbuluar gjatë mbrëmjes së djeshme dy raste pozitive me koronavirùs në Shqipëri. Sipas informacioneve të prekurit janë babë e bir dhe kanë ardhur nga Italia. 

Dosja.al mëson se dy të prekùrit janë V.K. dhe P. K. , banues në Tiranë në rrugën “Irfan Tomini” dhe janë me origjinë nga Puka. Sipas ministrisë dhe qeverisë ata kanë hyrë më datë 26 shkurt nga pika kufitare e Hanit të Hotit në Shkodër duke udhëtuar për në Tiranë.

Por Dogana ka bërë me dije se dy shtetasit sipas sistemit TIMS nuk rezultojnë të kenë hyrë nga kjo pikë kufitare. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!