Ballina Aktualitet Koronavirùsi vrét personin e parë në Shqipëri

Koronavirùsi vrét personin e parë në Shqipëri

Është shënuar vìktima e parë nga koronavirùsi në Shqipëri. 

Ajo është e moshuara që rezultoi rasti i parë  i inféktuar në qytetin Durrësit.  Ditën e sotme 73-vjeçarja ka shfaqur pròbleme të rénda shéndetësore dhe për pàsojë ka ndérruar jetë.

Image result for koronavirus durres

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

Pacientja 73 vjeçare e konfirmuar me COVID-19 ka ndërruar jetë pak minuta më parë nga komplikacionet e rënda, si pasojë e disa sémundjeve bashkëshoqëruese kàrdiake dhe pulmònare.

73-vjecarja vuante nga sémundje të tjera bashkëshoqëruese: Insufìcience kàrdiake krònike, SPOK, Nyha III, Fibrilation atrial, hypertyreisis, tatus post by pass.

Image result for koronavirus durres

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!