Ballina Aktualitet Kàos në Fier, 25 nxënës në spìtal, pròbleme me frymémarrjen

Kàos në Fier, 25 nxënës në spìtal, pròbleme me frymémarrjen

Në gjimnazin Janaq Kilica është përsëritur situata e para pak ditësh ku disa nxënës shfaqen pròbleme me frymémarrjen gjatë zhvillimi të një orë mësimi në lëndën e Biologjisë.

Sot 25 nxënës janë dërguar në spìtal me pròbleme në rrugët e frymémarrjes. Paraprakisht dyshòhet se hélmimi màsiv është shkàktuar nga një lëndë hélmuése që quhet “gaz piper” e cila mund të jetë hédhur nga vetë nxënësit.

Image result for janaq kilica ambulanca

Ndërkohë nxënësit janë shumë të ténsiònuar dhe nuk tregojnë asgjë se çfarë ka ndodhur. Për të parë situatën është edhe drejtori i pòlicisë së qarkut Fier, ndërsa deri tani nuk ka një informacion zyrtar për numrin e saktë të personave të hélmùar. Këtë radhë ngjarja ka ndodhur në ndërtesën e re të shkollës.

Numri i nxënësve që kanë mbërritur deri tani në spìtal është rreth 25.Ndërkohë që ambùlancat vazhdojnë të vijnë. Këtë radhë ngjarja ka ndodhur në ndërtesën e re të shkollës.

Vijon…

Image result for janaq kilica ambulanca

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!