Dy vajza që kanë ardhur nga Italia në vendin tonë po trajtohen si raste të dyshuara me koronavirùs.

Lajmi për KosovaPress është konfirmuar nga infektologu në Klìnikën Inféktive të QKUK-së, Valbon Krasniqi.

“Asnjë rast me koronavirùs nuk e kemi deri më tani. Këto rastet e dyshùara pothuajse kemi çdo ditë, por deri më tani nuk ka asgjë. Për vajzat po presim rezultatet”, deklaroi Krasniqi.

Image result for coronavirus kosovo

Si bëhet e ditur, vajzat janë të moshës 20 dhe 23-vjeçare. Ndryshe, deri me dje në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 57 mostra të dyshimta në virùsin SARS-CoV-2 dhe të gjitha kanë rezultuar negative.

Qytetarët janë më shumë të shqetësuar sot për shkak së raste me këtë virus tashmë janë konfirmuar edhe në Shqipëri.

Image result for coronavirus kosovo

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!