Ballina Showbiz Lajm i keq nga Hollivudi! Humb jetën aktori i njohur

Lajm i keq nga Hollivudi! Humb jetën aktori i njohur

Aktori i njohur i Hollivudit, Max Von Sydow, i cili u shfaq në filma dhe seriale televizive duke përfshirë “The Exorcist”, “Flash Gordon” dhe “Game of Thrones”, ka vdékur në moshën 90-vjeçare.

Familja e tij njoftoi “me zemër të thyer dhe një trìshtim të pafund” se aktori me origjinë suedeze ndérroi jetë të dielën.

Ai u nominua për dy çmime “Oscars” gjatë karrierës së tij – përfshirë Aktorin më të mirë në 1998-n për “Pelle The Conqueror”.

Image result for max von sydow game of thrones

Nominimi tjetër i tij për Akademinë ishte ai për Aktorin më të mirë dytësor për rolin e tij në “Extreme Loud & Incredently Close” të vitit 2011.

Max Von Sydow njihet edhe për role te tjera në filmat, “Hannah and Her Sisters”, “The Seventh Seal” dhe “Star Wars: The Force Awakens”.

Image result for Max Von Sydow

Max ishte nominuar për një Emmy në vitin 1990 për rolin e tij në thrillerin e HBO “Red, White Knight”.

Ai njihej shpesh në Hollivud për rolet negative, por në një intervistë aktori ishte shprehur se “është shumë e mérzitshme të kesh ngécur pak a shumë në një lloj personazhi”.

Max Von Sydow do të mbahet mend si aktori i parë mashkull suedez që u nominua nga Akademia.

Image result for Max Von Sydow

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“Portokallia” mbyllet përfundimisht? Pas déshtímit me “Kosheren”, Altin Basha sjell projekt të ri (VIDEO)

Nëse i hedh një sy profilit zyrtar të Top Channel-it në Youtube, kupton se programi më i dashur për shqiptarët është “Portokallia”. Kjo vlen sidomos...

Edhe pse u tërhoq nga ekrani, Xhemi Shehu do rikthehet sërish dhe gjejeni pak se ku! (VIDEO)

Moderatori dhe aktori i njohur, Salsano Rrapi, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Goca dhe Gra’. Salsano Rrapi nuk i ka shpëtuar ‘pyetjes...

Çméndet Monika, i kërkon Donaldit puthje në buzë! (VIDEO)

Sot në “Big Brother VIP” ka qenë dita e dënímeve dhe Donaldi është dénuar t’i përgjigjet çdo gjëje “Po”. Pjesë nga biseda: Monika: Unë dua të...

Iliri sheh gruan në ëndërr dhe shpreh dëshirën e pazakontë (VIDEO)

liri ka rrëfyer ëndrrën e tij me Emanuelën dhe planet për tu bërë me fëmijë të dytë. Gjatë një bisede me Einxhelin, u shpreh se...

Konkurrenti i PërPuthen shòkon me deklaratën e tij: Ne nga Dukagjini nuk i përmendim gratë! (VIDEO)

Eduard Kuçi është rikthyer përsëri në “Për’Puthen” dhe sot ishte takimi i tij i parë me Ana Lleshin. Ana e pyeti se përse ka vetëm...
error: Alert: Content is protected !!