Ballina Sport Lajm i keq nga Brazili! Arréstohet ish-futbollisti i njohur kampion bote

Lajm i keq nga Brazili! Arréstohet ish-futbollisti i njohur kampion bote

Ish-ylli i Barcelonës dhe PSG-së, Ronaldinho është arréstuar pasi akùzohet poseidim të dokumentacionit të rrémë.

Legjenda e Brazilit është vënë në prànga në Paraguai, pasi dyshohet se ka përdorur dokumente fàlse për të hyrë në vendin e Amerikës së Jugut.

39-vjeçari, i cili fitoi Kupën e Botës me Brazilin në vitin 2002, u arrestua në Resort Yacht & Golf Club Paraguayo së bashku me vëllain e tij Roberto mbrëmjen e së mërkurës, ka konfirmuar Ministria e Brendshme e Paraguait.

Sipas La Nacion, në hotel u gjetën pasaporta që mbanin emrat Ronaldinho dhe Roberto me kombësi të Paraguait.

Një deklaratë zyrtare nga policia paraguaiane kishte zbuluar më parë se Ronaldinho ishte ftuar në Paraguai nga pronari i kazinosë Nelson Belotti. Ronaldinho aktualisht është pa pasaportë braziliane për shkak të një gjòbe mjedisore që mori në 2018-n.

Ish-ylli i Barcelonës dhe vëllai i tij u dénuan për ndërtim të palìgjshëm të një gràcke peshkimi në Liqenin Guaiba në 2015-n, pa licencën e duhur në një zonë të mbrojtur.

Image result for ronaldinho

Pavarësisht se nuk ishte në gjendje të udhëtonte jashtë Brazilit, Ronaldinho u caktua si një nga ambasadorët e rinj të vendit për turizmin, në shtatorin e vitit të kaluar.

I bllokuar në atdheun e tij, ish-ylli i Milanit tha në atë kohë se ai po përpiqej të shfrytëzonte sa më shumë situatën e tij, pasi pranoi një rol për të promovuar turizmin e Brazilit.

“Turizmi është shumë i rëndësishëm për krijimin e vendeve të punës dhe rifitimin e imazhit tonë ndërkombëtarisht”, tha Ronaldinho në fjalimin  e tij si ambasador.

Image result for ronaldinho

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Semi i tha se këngët e saj janë dedikim për të e Donaldin, ja si reagon Bora Zemani! (VIDEO)

“Mos u kthe” është kënga e Semi Jaupajt, e cila tha vetë se ishte një dedikim për historinë e mikeshës së saj Bora Zemanit...

Lori dhe Sara Hoxha vijnë me dedikimet prékëse për Tanin e “Topit” pas 14-vjetorit të vdékjes së tij!

Në 23 maj Dritan Hoxha mbushi 14 vite që është ndarë nga jeta. Vajzat e tij e kanë kujtuar me anë të postimeve të...

Goc apo çun? Ermal Mamaqi sapo foli për zgjerimin e familjes në të ardhmen…(VIDEO)

Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku është përballur me pyetjet thumbuese nga fëmijët në studio. I pyetur...

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...
error: Alert: Content is protected !!