Seriali “Lule të vetmuara” që transmetohet në TV Klan ka arritur shumë sukses që në episodet e para të transmetuara gjatë kësaj jave.

Seriali tregon historinë e disa vajzave jetime ku personazh kryesor është Ejlyli. Mirëpo një nga vajzat që ka fituar dashurinë e publikut është edhe Songyli.

Në serial ajo shfaqet si një vajzë çamarroke dhe gjàknxehtë, por në jetën reale është e kundërta.

Image result for gokçe akyildiz aile

Në jetën reale Songyl është e martuar dhe nënë e një djali. Emri i saj i vërtet është Gokçe Akyildiz dhe është 27 vjeç.

Ajo u njoh me bashkëshortin e saj Mustafa Ozyurt gjatë xhirimeve.  Çifti u martuan në vitin 2017 dhe një vit më vonë u bënë prindër.

Aktorja solli në jetë një djalë të cilit i kanë vendosur emrin Omer. Songyl poston shpesh foto me djalin dhe bashkëshortin në rrjete sociale dhe është shumë e lumtur pas martesës.

Image result for gokçe akyildiz Mustafa Ozyur

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!