Ballina Aktualitet Ishte në vàrrim dhe ju dha dorën të gjithëve, detaje të...

Ishte në vàrrim dhe ju dha dorën të gjithëve, detaje të tjera nga i prekuri me Koronavirùs në Shqipëri

28-vjeçari me inicialet P.K është pacienti i parë në Shqipëri i inféktuar nga koronavirùsi.

Ai ka ardhur nga Firenze për në Shqipëri më 26 shkurt, pa e ditur se ishte inféktuar nga virusi që ka pùshtuar botën.

Tashmë ai qëndron i izolùar në Spìtalin e Inféktivit dhe “Dosja.al” ka zbardhur detaje nga veprimtaritë që ka kryer 28-vjeçari në vendin tonë.

Image result for urgjenca infektive

Sipas tyre, i riu i inféktuar ka marrë pjesë në një cerémoni mòrtore, përpara se të bënte analizat e koronavirùsit.

Sipas zakonit shqiptar, ai i ka takuar të gjithë të pranishmit në formë ngushéllimi.

Deri më tani nuk dihet se çfarë ka ndodhur me personat që ai ka takuar dhe nëse ka pasur kontakt të afërt, rrjedhimisht ai do i ketë inféktuar. I riu, infektoi edhe të atin e tij 54-vjeçar dhe të dy janë izòluar.

Image result for urgjenca infektive

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

E ndjékin pafund njerëz! Bora Zemani surprízon fansat e saj në këtë mënyrë! (FOTO)

Bora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen”. Patsaj duke...

Fjoralba Ponari dhe Einxheli sapo na dëshmuan që shoqëria e vërtetë ekziston! (VIDEO)

Nuk është sekret fakti që Fjoralba Ponari ka një miqësi shumë të ngùshtë me ish-banoren e “Big Brother VIP Albania”, Einxhel Shkirën. Fjoralba e ka...

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati bashkëpunimi me reperin e njohur! (FOTO)

Në nismën e saj më të re “Thuaje”, Luana Vjollca erdhi me një qasje ndryshe si kurrë më parë. E ulur vetëm në një karrige...

Si asnjëherë më parë, Agron Llakaj rréfen momentin më të véshtirë në jetën e tij!

Pasditen e sotme, i ftuar në programin “Ditë pas dite” në Radio Televizionin Shqiptar ishte mjeshtri i humorit Agon Llakaj. Në një intervistë të rrallë...

‘Zénka’ mes Zhaklinës dhe Fifit, a duhet një vajzë ta ruajë veten për një djalë?

Fifi njihet si një ndër personàzhet e njohur e cila nuk e mendon dy herë ti shprehë hapur ndjenjat e saj. Mbrëmjen e djeshme,...
error: Alert: Content is protected !!