Javën e kaluar debàti mes Stresit dhe Einxhel Shkirës bëri goxha bùjë. Por, siç tregoi edhe moderatorja, e gjitha nisi në gjàknxéhtësi por duket se u mbýll pa dégradùar më shumë.

Ndërkohë, pasditen e sotme ajo ishte e ftùar në “Ftesë në 5” ku ka folur rréth kësaj sítuate. Einxhel ka deklàruar se kjo sítuatë e ka prékur shumë atë dhe familjarët e saj. 

“Unë mùnd të isha një person déprésiv dhe nga gjithë ajo që ndodhi mùnd të kisha pirë dy kòkrra, kisha vràrë veten dhe hajde pastaj si do e zgjidhim? Për kë do dilnim pastaj në protéstë? Për një person që ia shkàtërrùan jetën vírtualísht? Vetë ne apo ata që e bënë këtë gjë janë çdo ditë krímínelë. Nuk janë ata më të mirë se políci që vràu Klodianin.”Stresi e ofendoi me fjalor banal, Einxhel Shkirën: Ti nuk je Klodiani, je i  dhënë pas partisë

Sakaq, Einxhel ka treguar se ka màrrë një mesazh prékës edhe nga e ëma e cila i shkruante të mos mérrej më me asgjë dhe të qëndronte e qetë. Teksa lexonte mesazhin e të ëmës ajo u përlòt në studio. 

“Siç është gjýnah babai i atij djalit që vdíq, është gjýnah edhe mamaja ime. Mesazhi që më ka shkruar ka qenë: 

“Einxhel të lutem mami mos u mérr më me këto gjëra. Shiko jetën tënde. Mos komento më asgjë, është hera e fundit. Dhe në emisione të tjera, të bëjnë çfarë të duan, ti nuk do shkosh, nuk do të thuash më asgjë. Të lutem, mos u mérr me asnjé. Ti je vajzë e zgjuar, ndàj të lutem, se njerëzit po mérren me ty duke thënë gjëra shumë të rénda. Ty të lutem mami, sepse zemra nuk duron dòt më”.

E gjitha filloi kur reperi sùlmoi në ‘Instastory’ moderatoren, pasi kjo e fundit shpréhej në një status se nuk kishte dalë në protéstë. Einxhel shkruante se nuk iu bashkua protéstuésve në respekt të dhímbjes së familjes së 25-vjeçarit, duke dénuar dhunën dhe shkatérrímet e kryera nga protéstuésit në kryeqytet.

I ashpér ishte reàgimi i Stresit, i cili ka qenë shumë i përfshírë në këto protésta(madje ka thënë se edhe e ka orgànizùar atë). Ai shkruante fjalë të ashpéra në një reàgim në Instastory dhe kjo ndézi débate e reàgime të shumta në rrjetet sociale.

Einxhel sqaroi se nuk ka dalë kundér protéstuésve, vetém ka shpjéguar arsyet e  saj pse nuk ishte e pranishme në shesh bashkë me ta siç bën zakonisht. Sa i përket débatit me Stresin, moderatorja na tha se kanë zgjédhur çdo kéqkuptim, falë telefonatës që ka patur me babain e tij, për të cilin shpréhet se është “zotëri shumë i edukuar dhe i mirëkuptueshëm”.

Ajo shtoi se babai i reperit i ka kërkuar ndjésë për veprimin e nxítuar të të birit, që sipas Einxhel ka shqétésuar shumë familjen e saj.

Në fund e falënderoi për qytetarinë dhe urtësinë e treguar, e cila beson se ka refléktuar dhe në térhéqjen e atyre fjalëve të rénda nga ana Stresit. 

“Unë mund të isha një person déprésiv dhe nga gjithë ajo që ndodhi mùnd të kisha pírë dy kòkrra, kisha vràrë veten dhe hajde pastaj si do e zgjidhim. Për kë do dilnim pastaj në protéstë? Për një person që ia shkàtërrùan jetën vírtualísht? Vetë ne apo ata që e bënë këtë gjë janë çdo ditë krímínelë. Nuk janë ta amë të mirë se políci që vràu Klodianin”, tha Shkira.

Moderatorja lexoi në studio mesazhin që i dërgoi e ëma pas përplàsjes, ku edhe u përlòt. 

 “Siç është gjýnah babai i atij djalit që vdíq, është gjýnah edhe mamaja ime. Mesazhi që më ka shkruar ka qenë: Einxhel të lutem mami mos u mérr më me këto gjëra. Shiko jetën tënde. Mos komento më asgjë, është hera e fundit. Dhe në emisione të tjera, të bëjnë çfarë të duan, ti nuk do shkosh, nuk do të thuash më asgjë. Të lutem, mos u mérr me asnjë. Ti je vajzë e zgjuar, ndàj të lutem, se njerëzit po mérrén me ty duke thënë gjëra shumë të rénda. Ty të lutem mami, sepse zemra nuk duron dòt më”, lexoi Einxhel.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!