Që prej fillimit të tij, emisioni “Për’Puthen” është akùzuar se ndjék një skénar dhe detyron konkùrréntët të veprojnë sipas tij dhe jo sipas dëshirave të tyre.

Autorja e programit, Olsa Muhameti, ka debàtuar shpesh me konkùrréntët e larguar, të cilët deklaronin se gjithçka ka një skénar.

Madje, në intervista të ndryshme, ajo është shprehur se “Për’Puthen” nuk ka asnjë skénar dhe gjithçka që ndodh është spontante. Mirëpo “sékreti i skénarit” nuk është ruajtur fort mirë nga konkurrénti i ri, Julian Lala, i cili ka një tip të veçantë dhe është shumë i drejtpërdrejtë.

Aq i sinqertë është Juli, saqë në videon e fundit që ka xhíruar në takimin me Antonelën, teksa ka filmuar stafin e “Për’Puthen” ka filmuar edhe një vajzë me letra në dorë.

“Me skénar?”- thotë ai teksa e filmon, ndërsa vajza i shmànget videos duke thënë “Jo jo”. Juli takes the knife with her to the meeting, Antonela yells at the top of the mountain “S’është për neve ky, është për të ndézur zjàrrin.”- thotë Juli duke u përpjékur të rregullojë situatën. Mirëpo, ky moment nuk i ka shpétuar syrit të mpréhtë të ndjékësve.

Disa ditë më parë, Juli u pezùllua nga emisioni së bashku me Sindin, pas batutës së famshme të “vajit ekstra të vírgjër të Borshit” që solli debàt të madh në studio.

Dy konkùrréntët u rikthýen dhe u përbàllën me njëri-tjetrin, duke vendosur ta lénë pas këtë histori.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!