Ballina Magazina "Gylperi" përfundoi, starton sonte seriali i ri në Klan Plus

“Gylperi” përfundoi, starton sonte seriali i ri në Klan Plus

Serialit shumë të suksesshëm “Gylperi” i ka ardhur fundi në Klan plus. Ky serial mbyllet me një fund të lumtur, me personazhet kryesorë Gylperin, Kadirin, Xhanin, Bedrijen, Hasanin dhe Artemisin. Gylperi dhe Kadir vendosin ta kalojnë jetën së bashku dhe fëmijët e mbështesin vendimin e tyre.

Përflitej se pas “Gylperisë” në Klan plus do të niste seriali “Her yerde sen” me aktorët Aybuke Pusat dhe Furkan Andiç. Mirëpo ky serial është anuluar dhe pas “Gylperisë” do të nisë seriali “Kryeqyteti Abdulhamid”. Seriali shumë i ndjekur historik do të transmetohet nga e hëna në të premte në orën 20:00. “Kryeqyteti Abdulhamid” do të nisë transmetimin në Klan plus më 30 mars.

Filmi flet për vitet e fundit të pushtetit të Abdylhamit Han, perandorit më të fuqishëm Osman, në shekullin e XIX. Është një histori e vërtetë, për një sulltan të vërtetë. I zgjuari Sulltani Abdylhamit, sulltani më modern dhe inovator i të gjitha kohërave. Perandori i fundit për nga rëndësia

i një dinastie shumëshekullore.Një prodhim madhështor, me një kast aktorësh të suksesshëm, që arrijnë deri në 500, ku veçojmë edhe aktorin shqiptar Nik Xhelilaj, apo të famshmen Songul Oden.

“Kryeqyteti Abdylhamit” një superprodhim i vitit 2017-19, nis transmetimin premierë në ekranin e Klan PLus  nga data 26 Mars ora 21:00.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!