Ballina Showbiz Fifi ka një mesazh për të gjithë në këtë situatë të jashtëzakonshme

Fifi ka një mesazh për të gjithë në këtë situatë të jashtëzakonshme

Të famshmit shqiptarë, përmes mesazheve në rrjetet sociale po thonë fjalën e tyre për të ndikuar sadopak në këtë situatë. Së fundmi edhe këngëtarja Fifi ka reaguar në llogarinë e saj nëpërmjet një Instastory ku ka treguar gjendjen aktuale në të cilën ndodhet Kosova.

Gjithashtu këngëtarja i ka bërë thirje të gjithë qytetarëve të qetësohen dhe mos përhapin panik.

Image result for fifi

“SQARIM!! O shqipet e dashura.. njejt si n’tirane po ndodhe edhe n’prishtine/e cdo qytet tjeter te kosoves e Jane izòlu e mbyll gjitha lokalet,gjitha klubet, gjitha ambientet qe mund te mbledhin masa te medha te njerzve..lexoni pak,informohuni,qetesohuni, mos hapni pànik..ruajeni veten, pasterine, nervat..ky eshte rasti me i mire me i hap najhere lajmet edhe me pa ca behet edhe ne rrethine jo veq 50 km afer me shtepine. S’ka lene njeri pa bo status per kete viròze/virùs!Qete. Mos u rrémbeni nga momenti.S’patem ca me i bo térmetit se kete e kemi n’dore neve vet per me u rujt!!”, shkruan ajo.

Edhe në Kosovë janë konfirmuar tre rastet e para të infektuar nga virusi Covid-19. Si masa parandalimi pòlicia ka njoftuar mbylljen e kufirit me Kosovën për 14 ditë.

error: Alert: Content is protected !!