Ballina Uncategorised Dy Shoqet me forma të ndryshme trupore krijuan dhjetë veshje identike

Dy Shoqet me forma të ndryshme trupore krijuan dhjetë veshje identike

Stilistët rekomandojnë të zgjedhin rrobat bazuar në llojin e trupit tuaj: dardhë, mollë, diamant, etj.

Por, rrobat nuk janë të renditura në dyqanet e vërteta sipas këtyre llojeve. Ka vetëm pantallona, ​​fustane dhe copa të tjera rrobash në madhësi të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Pra, ndoshta sekreti nuk ka të bëjë me llojin e trupit që keni, por për sensin tuaj të modës dhe aftësinë tuaj për të kombinuar rrobat?

 Bright Side vendosi të bëj një eksperiment dhe të kontrollojmë nëse mund të gjesh saktësisht të njëjtat veshje të shkëlqyera për vajza me forma të ndryshme trupore:

Kushtojini vëmendje pozicionit të pantallonave. Ata duhet të fillojnë në pjesën më të madhe të barkut – kjo është mënyra se si ju fshehni peshën shtesë.

Një fustan apo këmishë e gjatë mund të krijojë një vijë vertikale dhe të zgjasë trupin vizualisht. Por tendenca moderne për rroba të gjera mund të prishë pamjen tuaj dhe të bëjë që ju të dukeni më të madha se sa jeni.

Një xhaketë xhins ose një xhaketë lëkure ju bën të dukeni më të rinj dhe largon vëmendjen nga vendet që ndoshta nuk doni të tregoni.

Çfarëdo që zbulohet, tërheq vëmendjen. Pra, gjëja më e rëndësishme nuk është të fshihni të gjitha të metat tuaja, por më shumë të tregoni të gjitha pjesët tuaja tërheqëse.

Theksoni belin me rrip dhe vishni një fustan që është mjaft i gjatë për të fshehur pjesën më të trashë të këmbëve tuaja.

Pantallonat e shkurtra ju bëjnë të dukeni më të hollë. Kur zbulohet pjesa më e ngushtë e këmbës, ju bën të dukeni më të lehta.

Provoni një veshje me një bluzë të bardhë dhe diçka moderne në fund.

Zgjidhni pallto të thjeshta në vend të xhaketave të shkurtra në mënyrë që të krijoni një vijë vertikale.

Bleni bluza dhe këmisha të thjeshta, në vend të pambukut të ndritshëm ose veshjeve të thurura.

Një xhaketë e zgjatur është një shkop magjik për shumë situata. Ajo fsheh shumë të meta në trup dhe e bën pamjen tuaj më moderne.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Adrola Dushi feston ditëlindjen, e ëma i bën dedikimin më të bukur që keni parë ndonjëherë! (FOTO)

Modelja Adrola Dushi feston ditëlindjen! Bukuroshja ka publikuar disa postime në rrjetin social “Instagram”, ku ndër të tjera ka postuar edhe urimet e personave...

Pas zhùrmës së madhe ditëve të fundit, Adisi publikon pamjet e Fifit duke gatuar! (VIDEO)

Tahsmë siç dihet këngëtarja e njohur Fifi është në një romancë me Adis Patushin. Ato shfaqen kudo bashkë dhe nuk ngùrrojnë që në rrjetet sociale...

Ups! Beniada nxòri ‘padashje’ Megi Pojanin se është në lídhje me Endri Çekiçin! (VIDEO)

Megi Pojani dhe futbollisti Endri Çekiçi janë tashmë në qendër të vëmendjes. Dyshja po përfliten për një lídhje dashurie por asnjëri prej tyre nuk ka...

E réndë! Hùmb jetën në moshën 32-vjeçare aktori i njohur i humorit! (FOTO)

Komediani kanadez Nick Nemeroff ka humbur jetën në moshën 32-vjeçare. Familja e tij konfirmoi vdékjen e tij të paprítur të hënën në mbrëmje. Ende nuk dihet...

Arjan Konomi e péson kéq në Jordani, rrézíkon të képusë…krahun! (VIDEO)

Gazetari Arjan Konomi ka pésuar një aksídent teksa po qëndron në Jordani. Si pàsojë, ai iu nénshtrua një opéracioni emérgjént për të riparuar démin. Opéracíoni u...
error: Alert: Content is protected !!