Ballina Showbiz Cristiano Ronaldo merr një lajm të keq, ja çfarë i ka...

Cristiano Ronaldo merr një lajm të keq, ja çfarë i ka ndodhur yllit portugez

Nëna e Cristiano Ronaldos është dërguar me ùrgjencë në spìtal pasi pësoi një gòditje në tru.

Nëna e katër fëmijëve Dolores Aveiro thuhet se është shtruar në Spìtalin e Dr. Nelio Mendonca në ishullin e saj të lindjes Madeira, menjëherë pas orës 5 të mëngjesit.

Mediat lokale thonë se ajo është “e ndërgjegjshme dhe e qëndrueshme”. Gruaja do t’u nënshtrohet disa analìzave të reja brenda orëve të ardhshme për të përcaktuar gjendjen e saj shëndetësore.

Image result for cristiano ronaldo mother

Një burim i brendshëm thotë se ajo ka pësuar një gòditje të shkàktuar nga një mpìksje gjàku që bllòkon një enë që çon gjàkun në tru.

Ky është lloji më i zakonshëm i gòditjes sipas mjekëve. Në fillim të vitit të kaluar, Dolores zbuloi se vuante nga kànceri në gji, por pasi u diàgnostikùa me sémùndjen në vitin 2007, ajo u shërua.

Në vitin 2009, ylli i Manchester United, Ronaldo dhuroi 100,000 paund për të ndërtuar një qendër të re të kàncerìt në spìtalin ku mjekohej nëna e tij.

Image result for cristiano ronaldo mother

Por, në shkurt të vitit të kaluar përpara një udhëtimi në Itali për të festuar 35-vjetorin e lindjes së djalit të saj, ajo pranoi se kishte probleme të reja shéndetésore:

“Unë bëra një opéracìon në gjìrin tjetër në Madrid, kam bërë radìoterapi dhe tani po lùftoj për jetën time”.

Nuk ka asnjë koment zyrtar nga spìtali sot, dhe nuk ka asnjë përgjigje të menjëhershme për lajmet nga përfaqësuesit e futbollistit në Portugali.

Image result for cristiano ronaldo mother

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Don Xhoni arréstohet nga polícia! Ja reàgimi i reperit! (FOTO)

Raportuam se reperi i njohur, Don Xhoni u shoqërua në políci gjatë ditës së sotme. Don Xhoni bëri reàgimin e tij të parë pas ndalimit...

Pas shérrit në Kënga Magjíke, Fifi dhe Mentor Haziri pajtohen?! (VIDEO)

Edhe pse kanë kaluar 4 vite që nga sherri i Fifit me këngëtarin Mentor Haziri, ai është pyetur përsëri për këtë çéshtje. Teksa ishte i...

Stresit i ndodh íncídent gjatë koncertit, léndohet në kokë reperi! (VIDEO)

Si një një nga reperat më të pëlqyer nga publiku, Stesi është mjàft i pranishëm nëpër koncerte. Por teksa ishte duke performuar së fundmi, reperit...

Top Channel “i bën gròpën” Olsi Bylykut: Ke vjédhur nga gardëroba dhe do…! (VIDEO)

Fillimet e tij si aktor humori, Olsi Bylyku i kishte te ‘Portokalli’ ku ai spikati me nofkën ‘kímíkati’. Pasi mori pak famë, ai u largua...

Pas daljes në ‘Më Lër të Flas’ reperi i njohur pëson aksídent! (FOTO)

Këngëtari i njohur, G-Bani, u rikthye në ekran pas shumë vitesh mungesë. Ai ishte në “Më lër të flas” në Top Channel, ku foli për...
error: Alert: Content is protected !!