Kylie Jenner ka marrë me qira një vilë në Bahamas që kushton minimumi 10 mijë dollarë nata!

Miliarderja 22-vjeçare ka ndarë vazhdimisht foto dhe video nga arratisja e saj luksoze dhe vetëm tani është zbuluar se ku po qëndron ajo!

Kylie ndodhet në Villa Rosalita së bashku me vajzën e saj 2-vjeçare Stormi dhe mikeshat më të ngushta Anastasia Karanikolaou dhe Amber Asaly.

Stunning: The palatial villa, which can accommodate up to 12 guests, is nestled on a beach northeast of Eleuthera, where cars are forbidden and the sands are pink

Çmimi i saj ndryshon në varësi të javës dhe sezonit, me tarifat aktuale në 15,000 dollarë për një natë deri më 31 maj dhe nga 1 qershori deri më 3 korrik 10,000 dollarë.

Ajo është ndërtuar rishtasi për pushuesit më të afërt dhe ka në dispozicion një staf gjigant, duke përfshirë kuzhinierë, punëtorë mirëmbajtjeje pishine dhe kopshtarë, me shërbim lavanderie gjithashtu.

Luxury: Villa Rosalita has been newly built for the more discerning holidaymaker and comes with a fleet of staff including a chef, housekeeper, pool maintenance worker and gardener, with laundry service also available

Vila e cila në fakt duket si një pallat, mund të strehojë deri në 12 mysafirë dhe  është vendosur në një plazh në veri-lindje të Eleuthera, ku makinat janë të ndaluara dhe rëra është rozë.

Ajo ka pesë dhoma gjumi, katër me krevate me madhësi Mbreti, ndërsa ka edhe një shtëpi për të ftuarit për këdo që dëshiron edhe më shumë intimitet, raporton Iconstyle.

Snap it up: She has been sharing a slew of holiday snaps from her luxury Bahamian getaway. And Kylie Jenner truly has been holidaying in style after renting out a luxury six bedroom beachfront villa in the Caribbean's Harbour Island
A place to rest your head: The main house hosts five en-suite bedrooms, four with king size beds, one with queen, whilst there is also a fully equipped guest house for anyone wanting even more privacy
Chill out zone: Twin staircases in the villa lead to the upper-floor veranda, which boasts a living room and alfresco dining area
A hop and skip away: Within walking distance of the villa are the island's main features, including Pink Sands beach and Dunmore Town

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!