Vetëm pak ditë më parë, moderatorja Alketa Vejsiu bëri me dije se emisioni “Në Kùrthin e Piter Pan” do të regjistrohej pa publik për shkak të situatës së Koronavirùsit në vend.

Mirëpo, tashmë që numri i të prekùrve është shtuar dita ditës, Alketa është detyruar të pezùllojë përkohësisht emisionin.

Sipas moderatores, ata kanë vendosur që sot ta bëjnë pushim për të mbrojtur shëndetin e fëmijëve. Në një njoftim në llogarinë e saj në Instagram, Alketa njofton:

Image result for Alketa Vejsiu  piter

“Sot do ta bejme pushim per shkak te situates dhe sidomos per te mbrojtur shendetin e femijeve! Shpresoj te shihemi shpejt miq! Nese te henen tjeter do te vendosim te jemi ne transmetim do ta mendojme se si! Na jepni ju ndonje ide, cmund te bejme pa femijet ne studio? Urojme qe e gjitha te mbaroje sa me shpejt! Zoti e bekofte Shqiperine🇦🇱❤️”

Deri tani, numri i të inféktuarve në vendin tonë ka shkuar në 51, ndërsa vìktìma e parë u shënua para disa ditësh në qytetin e Durrësit.

Image result for Alketa Vejsiu  piter

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!