Ballina Aktualitet Ishte në vàrrim dhe ju dha dorën të gjithëve, detaje të...

Ishte në vàrrim dhe ju dha dorën të gjithëve, detaje të tjera nga i prekuri me Koronavirùs në Shqipëri

28-vjeçari me inicialet P.K është pacienti i parë në Shqipëri i inféktuar nga koronavirùsi.

Ai ka ardhur nga Firenze për në Shqipëri më 26 shkurt, pa e ditur se ishte inféktuar nga virusi që ka pùshtuar botën.

Tashmë ai qëndron i izolùar në Spìtalin e Inféktivit dhe “Dosja.al” ka zbardhur detaje nga veprimtaritë që ka kryer 28-vjeçari në vendin tonë.

Image result for urgjenca infektive

Sipas tyre, i riu i inféktuar ka marrë pjesë në një cerémoni mòrtore, përpara se të bënte analizat e koronavirùsit.

Sipas zakonit shqiptar, ai i ka takuar të gjithë të pranishmit në formë ngushéllimi.

Deri më tani nuk dihet se çfarë ka ndodhur me personat që ai ka takuar dhe nëse ka pasur kontakt të afërt, rrjedhimisht ai do i ketë inféktuar. I riu, infektoi edhe të atin e tij 54-vjeçar dhe të dy janë izòluar.

Image result for urgjenca infektive

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Debàt për fenë në Big Brother/ Sabiani i drejtohet Antonelës: Je shumë e tràshë! (VIDEO)

Gjatë debàtit Arjola-Antonela, aktorja akùzoi Antonelën se i prìshi namazin. Antonela tha se asnjëherë nuk do e bënte diçka të tillë dhe sot ka kërkuar...

Beatrix nuk i trémbet ndjénjës ndaj Donaldit: Nuk po bëj…(VIDEO)

Beatriks sot hapi zemrën me Sarën në lídhje me Donaldin. Ajo ka pranuar se ka qenë në síklet nga Semi. Sarah: Më vonë shikoja sjelljen...

Donaldi shprehi ndjénjat për Betarix, ja momenti kur Semi lé studion me vrap (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme Donaldi pranoi se ka ndjénja për Beatrix Ramosajn, duke lénë në të shkuarën historinë me Bora Zemanin. Semi, e cila ndodhej në...

Ups! Kjo nuk prítej! Vin Veli íronízon kéq situatën e Borës dhe Donaldit! (FOTO)

Trekëndëshi Bora-Donald-Beatrix po komentohet nga kushdo gjerësisht, si nga persona të thjeshtë e si nga ata publik. Dominojnë komentet emocíonale, por nuk mungojnë as kùnjat,...

Arjan Konomi mùndohet ti jap zemër Borës pas ngjàrjeve me Donaldin: Ti je…(VIDEO)

Sot gjatë puntatë së ‘Për’Puthen’, Arjani nuk i ndali komplimentet ndaj Borës në fillim të emisionit. Pasi ajo e përshëndeti, ai i shprehu gjithë dashamirësinë...
error: Alert: Content is protected !!