Ballina Uncategorised Ja nje truk perfekt për dysheme të shkëlqyera

Ja nje truk perfekt për dysheme të shkëlqyera

Nëse konsideroni që dyshemetë tuaja kanë nevojë për pak freskim, merrni vetëm disa qese çaji të zi

Çaji i zi do t’i pastrojë, do t’i bëjë të shkëlqejë, por edhe do ta pengojë zhvillimin e baktereve në dysheme, transmeton Telegrafi.

Pos kësaj, e gjitha është tërësisht natyrale, andaj nuk do të detyroheni të thithni kimikate të dëmshme nga mjetet e ndryshme për pastrim.

Në dy litra ujë të vluar qitni tetë qese çaj të zi dhe lini të qëndrojnë 10 deri në 15 minuta.

Shtrydhni tepricën e lëngjeve nga qesja dhe hidhni qeset.

Kjo është përzierje për dyshemetë me ngjyrë më të errët, ndërkaq nëse dyshemetë tuaja janë më të shndritshme, qitni më pak qese çaji, nga katër deri në gjashtë qese.

Kur të ftohet çaji, njomeni leckën dhe provojeni në një pjesë të vogël të dyshemesë.

Kushtoni kujdes që lecka të mos jetë tepër e njomur, ndërkaq dyshemetë do të duhej të jenë të pastra para se të filloni me çajin për pastrim.

Kaloni mirë nëpër të gjitha gërvishtjet, sepse çaji do t’ju ndihmojë që t’i kamufloni.

Përdorni vetëm çaj të zi për këtë pastrim dhe dyshemetë tuaja do të shkëlqejmë më shumë se kurrë më parë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Edi i kërkon një takim 4 minuta Adës, ajo habit me veprimin e saj (VIDEO)

Për'Puthen është një 'Reality Show' dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato...

Aleksi dhe Jurgeni akùzojnë réndë, Argjendi përplàs përtokë….

Situata në studion e programit të dashurisë Për’Puthen vazhdon të jetë e nxéhtë mes konkurrenteve. Takimi parë i kësaj jave ishte ai mes Ritvanës dhe...

Ritvana del në takim me Aleksin dhe i ngatérron emrin, ai i shpreh pëlqim…Alvisës (VIDEO)

Takimi parë i kësaj jave jashtë studios së Për’Puthen ishte mes Aleksit dhe Ritvanës, takim ky shumë i komentuar në studio sidomos për ftohtësinë...

Edi u përplàs me Bashkimin, konkurrentët habísin me veprimin e tyre (VIDEO)

Të premten e kaluar, dy konkurrentët e “Për'Puthen”, Edi dhe Bashkimi janë përfshírë në një konflíkt të madh që për pak degràdoi në përplàsje...

Sùlmohet Olsa Muhameti! Pas kthimit nga Milano aùtorja e PërPuthen e péson kéq (FOTO)

Një incídent i ndodhur mbrëmjen e kaluar në aeroportin e Rinasit, ku aùtorja e programit të dashurisë “Për’Puthen”, Olsa Muhameti ka gjetur të démtuar...
error: Alert: Content is protected !!